HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

40 Bin öğretmen ataması gerçekleştirildi

10 Eylül 2012
Ana Sayfa » Eğitim » 40 Bin öğretmen ataması gerçekleştirildi

Merakla  beklenen  öğretmen atamaları sonuçları bugün açıklandı. Atamaları gerçekleşen öğretmen adayları büyük bir sevinç yaşarken atanmayan öğretmenler ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadı, bloghaber.net olarak atanan öğretmenlerimizi tebrik eder atanmayan öğretmenlerimizin ise umutlarını yitirmemelerini temin ederiz.

Atamalar için butona basan MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak, 40 bin 164atama için 101 bin 743 başvuru olduğunu açıkladı. Yerlerin belirlenmesinde en çok öğretmene ihtiyaç duyulan 29 ile pozitif ayrımcılık yapıldığına dikkat çeken Çolak, bu illere toplam 22 bin öğretmen dağıtıldığını belirtti. Bu 29 ilde ihtiyacı karşılama oranının yüzde 70’lere çıktığını bildiren Çolak, “Diğer illerimiz arasında İstanbul en çok ihtiyaç olan illerden birisidir. 16 bin tane ayrıca atama yaptık. Geri kalan kontenjanları da diğer illerimize dağıttık. İstanbul’da yüzde 50 gibi bir oranla ihtiyacı karşıladık. Diğer illerde de yüzde 35 gibi bir oranla ihtiyacı karşılamış olduk” dedi.

Kura için bazı öğretmen adaylarından ve ailelerinden rakam söylemelerini isteyen Çolak, aldığı rakamlardan oluşan 9 haneli şifreyle atamayı gerçekleştirdi. Kura sonrasında salonda bulunan adaylardan atananların isimleri ekrana yansıtıldı. Aileleriyle birlikte şehir dışından gelen öğretmen adayları heyecanla isimlerini görmeyi beklediler. Atanan öğretmenler sevinç gözyaşları dökerken, atanamayanları aileleri teselli etti. Atanan öğretmenlerin, yarın görevlerine başlayacakları açıklanırken, atama sonuçlarına saat 15.00’ten itibaren “http://ikgm.meb.gov.tr” adresinden ulaşılabilecek. (ANKA)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika