HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Abdülhamit döneminde hiç toprak kaybedilmedi iddiası” büyük bir aldatmacadır

24 Mayıs 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » “Abdülhamit döneminde hiç toprak kaybedilmedi iddiası” büyük bir aldatmacadır

Abdülhamit’i öve öve göklere çıkarıyorlar, ama sürekli Abdülhamit ile ilgili gerçekleri anlatmaya devam edeceğim. Abdülhamit döneminde Kıbrıs 98 bin altına İngilizlere kiralandı. Darwinist kitaplar ilk kez basılıp dağıtıldı. İlk resmi genelev açıldı, sonra genelev sayısı katlanarak arttı. İlk kez rakı, bira ve şarap fabrikaları açıldı. İlk sigara fabrikası kuruldu. Böylece Osmanlı hem evrim propogandası ile, hem de arka arkaya açılan şarap ve bira fabrikalarıyla manevi olarak çökertildi. Dünyada ilk denizaltı torpido atışını gerçekleştiren Abdülaziz Han’ın donanması Haliç’e bağlanıp çürümeye bırakıldı.

Bütün bunların yanında Abdülhamit döneminde ne kadar çok toprak kaybettiğimize de bakarsanız Abdülhamit’in nasıl İngiliz derin devleti tarafından kontrol altına alındığını görürsünüz:

Hiç toprak kaybedilmedi denilen Abdülhamit devrinde 33 yıl içinde kaybedilen toprak miktarı ise yaklaşık 1,5 milyon kilometrekaredir:

Tunus, Mısır, Somali, Sırbistan, Karadağ, Bulgaristan, Kars, Ardahan, Batum, Teselya, Kıbrıs Abdülhamit zamanında kaybedilen topraklardan bazılarıdır.

Şimdi kronolojik sırayla Abdülhamit devrinde kaybettiğimiz 1,5 milyon km2 topraklarımızı görelim:

1878 – Berlin Antlaşması ile Karadağ ve Sırbistan bağımsızlıklarını ilan etti.

1878 – 93 Rus harbi sonucunda Bulgaristan, Almanya ve Avusturya-Macaristan himayesinde özerk bir prenslik oldu. Bosna-Hersek’e iç işlerinde bağımsızlık verildi. Sırbistan, Karadağ ve Romanya’nın sınırları genişletildi. Kars, Ardahan, Batum ve Doğubayazıt Rusya’ya verildi. Teselaya Yunanistan’a bırakıldı.

1878 – Bosna Hersek ve Yenipazar Avusturya tarafından işgali edildi.

1878 – Rusya’ya karşı Osmanlı’yı koruyacağı gerekçesiyle Kıbrıs Abdülhamit tarafından İngiltere’ye verildi. 12 Temmuz 1878’de Kıbrıs’a asker çıkaran İngilizler, Kıbrıs’taki Osmanlı bayrağını indirip, yerine kendi bayraklarını çektiler.

1881 – Tunus Fransa tarafından işgal edildi, Mersâ Antlaşmasıyla Tunus tamamen Fransa’nın idaresine girdi.

1882 – İngiltere Mısır’ı işgal etti.

1884 – Somali İngiltere’nin eline geçti

1885 – Habeş Eyaleti İtalya tarafından işgali

1898 – Girit’e özerklik verildi

1899 – Kuveyt’e özerklik verildi

1908 – Bulgaristan’ın bağımsızlığını ilan etti

1908 – Bosna Hersek tamamen Avusturya’nın eline geçti

1908 – Girit Yunanistan’a katılma kararı aldı

Böylece hiç toprak verilmedi denilen Abdülhamit döneminde bugünkü Türkiye topraklarının neredeyse iki katı, yaklaşık 1,5 milyon kilometre kare toprak kaybedilmiştir. Gerçeklerin Türk milletinden gizlenmesi son derece anlamsızdır.

Mert Arslanoğlu

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika