HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ahir zaman alametlerinden hangileri gerçekleşti-3

14 Ağustos 2013
Ana Sayfa » Köşe Yazıları » Ahir zaman alametlerinden hangileri gerçekleşti-3

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in hadis-i şeriflerinde ahir zaman ve bu kutlu dönemde yeryüzüne ikinci kez gelecek olan Hz. İsa ile büyük kurtarıcı Hz. Mehdi hakkında çok detaylı bilgiler bulunmaktadır. Hadislerde Hz. Mehdi’nin zuhurundan önce dünyanın durumu, Hz. Mehdi’nin zuhur yeri ve alametleri, fiziksel özellikleri, üstün ahlakı, talebeleri ve faaliyetleri, Hz. İsa ile birlikte neler yapacakları, ahir zamanın diğer önemli şahısları ve daha bunun gibi çok sayıda ayrıntı bildirilmektedir.

Peygamberimiz’in ahir zamanla ilgili bu müjdelerinin muhakkak gerçekleşeceği konusunda Ehli Sünnet alimleri arasında tam bir mutabakat vardır. Hadis imamları Hz. Mehdi hakkındaki hadislerin “mütevatir” olduğunu bildirmişlerdir. “Tevatür”, kelime anlamı olarak “kuvvetli haber, içinde yalan ihtimali olmayan ve bir cemaate dayanan kuvvetli haber” demektir. Hadis bilimcilere göre; bir haber birçok kişi tarafından rivayet edilmişse buna “mütevatir” haber denilir. Ayrıca hadis alimleri mütevatir kabul edilen hadislerin incelemeye dahi alınmayacağı, mütevatir hadise hiçbir sorgulama yapılmayacağı konusunda hemfikirdirler.

Dünyada hemen her gün yaşanan gelişmeler, içerisinde bulunduğumuz dönemin “Ahir Zaman” olduğunu bize müjdelemektedir. Şimdi dilerseniz ahir zaman alametlerinden hangilerinin gerçekleştiğine ve bunların basına nasıl yansıdığına hep birlikte bakmaya devam edelim:

alamet

Ahir zaman alametlerinden hangileri gerçekleşti-3

alamet1 alamet2 alamet3 alamet4 alamet5 alamet6

Mert Arslanoğlu

mertarslanoglu@yahoo.com.tr

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , , , , , ,
Tema Fabrika