HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ahmedinejad Amerika Mehdi’yi Yakalamaya Çalışıyor

25 Haziran 2015
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Ahmedinejad Amerika Mehdi’yi Yakalamaya Çalışıyor

Mahmud Ahmedinejad, Amerika’nın Hz. Mehdi’nin peşinde olduğunu ve onu yakalamak için çalıştığını ileri sürdü.

İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad şok eden iddiada bulundu. Ahmedinejad, Amerika Birleşik Devletlerinin Hz Mehdi’nin peşinde olduğu ve onu yakalamaya çalıştığı iddiasında bulundu.

Ramazan ayı nedeniyle İran’ın birçok yerinden gelen din alimleri ve onların öğrencileriyle buluşan İran Eski Cumhurbaşkanı, İslam dünyasını şok eden iddiada bulundu.

Ahmedinejad, İslam inancında geleceğine inanılan ve İslam dünyasını esaretten kurtaracağına ayrıca tüm dünyayı İslam sancağı altında toplayacak olan Hz. Mehdi’nin ABD tarafından araştırıldığı ve yakalanmaya çalıştığını ileri sürdü.

İran eski cumhurbaşkanı, ABD’yi kast ederek, “ kendilerine göre Mehdi ile irtibatta olabilecek herkesle iletişim halindeler. Onlarla buluşup bilgilerine başvuruyorlar. Hz Mehdi konusunda bizim yaptığımız araştırmaların binlerce katı ABD’de yapılıyor. ABD, bizden daha çok Hz. Mehdi’yi araştırıyor. Onun peşindeler, yakalamaya çalışıyorlar” dedi.

ahmedi_nejad

Amerika’yı şeytanın devleti olarak tanımlayan İran Eski Cumhurbaşkanı, Amerika Birleşik Devletlerinin Yüce Yaratıcı Allah ve Mehdi’ye ulaşmayı engellemek için bizzat Şeytan tarafından kurulduğu iddiasında bulundu.

Şia inancına mensup bu şahıs, ABD’nin Mehdi’yi yakalamak için sürekli çalıştığını ileri sürüp “Şeytanın devleti olan ABD, Mehdi’nin gelmesiyle işlerinin biteceğinin farkındadırlar” dedi.

Mehdi Kimdir?

İslam ümmeti içerisinde bazı mezheplerinin inancına göre, Hz Muhammed’in (S.A.V) soyundan olduğu ileri sürülen Mehdi isimli biri Kıyamete yakın bir dönemde ortaya çıkacak. Siyah sancak sahibi olan bu zat, İslam ümmetini tek çatı altında toplayıp Küfre karşı savaşacak. İddiaya göre Hz. İsa da yeryüzüne tekrar inip Mehdi’nin ordusunda yer alacak. Kuran-ı Kerim’de adı geçen Deccal ile savaşacak olan Mehdi, İslam dinini dünyaya hakim kılacak.

İslam dini dünyaya hakim kılındıktan sonra dünya 50 yıl boyunca İslam dini hakimiyetinde olacak.

Bu olaylardan sonra da kıyamet gününün geleceğine de inanılmaktadır.

Ancak, Kuran-ı Kerim’de böyle bir şahsın geleceği zikredilememektedir. Bazı mezhepler, Hz Muhammed Efendimizin bu konu hakkında Hadis-i Şeriflerinin olduğunu iddiasında bulunur. Hz Mehdi’nin yeryüzüne geleceğini en çok iddia eden ise Şia mezhebi mensuplarının olduğu

Kaynak-Anahaberim

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , ,
Tema Fabrika