HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ahmet Türk Paris’teki Cinayetler İran İşi

16 Ocak 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Ahmet Türk Paris’teki Cinayetler İran İşi

BDP Mardin Milletvekili ve DTK aktif üyesi Ahmet Türk, Fransa’nın Başkenti Paris’te bulunan Kürdistan Bürosunda infaz edilen PKK Kurucu Üyesi Sakine Cansız, KNK Paris Temsilcisi Fidan Doğan ve Kürdistan Gençlik Hareketi üyesi Leyla Şaylemez’in cinayetleriyle ilgili ilk kez adres verdi. Türk, cinayetlerin İran işi olduğunu iddia ederek, “bu tür cinayetler daha önce de İran istihbaratı ve tetikçileri tarafından işlenmişti” dedi.

BDP’li Vekil Ahmet Türk; Pariste 3 Kürt Kadının Katledilmesi İran’ın İşi

Fransa’nın başkenti Paris’te Kürdistan Enformasyon Bürosunda infaz edilen 3 Kürt kadının cinayeti halen dünyanın gündemini alt üst ederken cinayetleri işleyenlerin ortaya çıkarılmaması Avrupa’da yaşayan Kürt vatandaşları çılgına çevirdi. Kürt vatandaşlar Fransa istihbaratını suçlarken, cinayetlerle ilgili bu kez iddia edilenler herkesi şoke etti.

Ahmet Türk, Cinayetler İran İşine Benziyor.

“Bu kez ben devlet olduğunu düşünmüyorum. Türkiye’nin bölgede tek başına uluslararası güç olmasını istemeyen uluslararası güçler sözkonusu olabilir. Türkiye’nin Kürt sorununu çözmesi Türkiye’nin bölgede tek güç olmasını sağlar. Bu nedenle İran yapmış olabilir. Daha önce de oldu.
Suriye istihbaratı İran istihbartıyla beraber çalışır. Bu Suriye’nin de işine yarar. Bilgiye göre söylemiyorum ama tahminim İran yaptı. Tabi burada İran istihbaratı yaptı derken belki başka istihbarat adına yaptı bunu da bilemeyiz. Ama sonuçta Fransa sürekli takipte olan bu yer de bu olayı kimlerin yaptığını açığa kavuşturmak zorunda.”

İran, Doktor Qasimlo’yu da Avrupa’da Katletmişti!

İran KDP’sinin lideri Dr. Abdurrahman Qasimlo 13 Temmuz 1989 tarihinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da İran istihbaratı tarafından uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti. Olayın üzerinden 24 yıl geçerken, ortaya çıkan tüm yeni delil ve görgü tanıklarına rağmen suikast üzerindeki sis perdesinin aralanması için harekete geçilmedi. Suikaste karışanlar arasında bugün İran Cumhurbaşkanı olan Mahmud Ahmedinecad’ın da adı geçiyor.

Cinayetler Tek Silah Fakat Ayrı Mermilerle İşlendi

Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in cinayetinin nasıl ve ne şekilde işlendiği ortaya çıktı.  Güvenlik birimlerinden gelen ve Fransız medyasına da sızan son bilgiler silahın türünü 7.65’lik otomatik silah olarak teyit ederken cinayette tek silah kullanıldığına işaret ediyor.

3 Kürt Kadının Cinayetiyle İlgili Diğer Haberler

Cinayetleri Kim İşledi?

Sakine Cansız’ın Hayatı

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika