HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AKP Diyarbakır İl Başkanı,Umut Aydın’ın Cinayetiyle İlgim Yok

25 Mayıs 2012
Ana Sayfa » Genel Haberler » AKP Diyarbakır İl Başkanı,Umut Aydın’ın Cinayetiyle İlgim Yok

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır Merkezde AKP İl Meclis üyesi Umut Aydın kimliği belirsiz kişiler tarafından suikast sonucu öldürülmüştü.Öldürülen AKP’li Umut Aydın’ın ailesi Umut Aydın’ın cinayetinde rol aldığı gerekçesiyle AKP Diyarbakır Bağlar İlçe  Başkanı Erdal Erdal’ı suçlu bulmuştu.AKP Bağlar İlçe Başkanı Erdal Erdal cinayetle ilgisinin bulunmadığını açıkladı..

Umut Aydın’ın öldürülmesi ardından, Aydın Ailesi’nin gazetelere yansıyan, Umut’un AKP’li bir yönetici tarafından öldürtüldüğü yönündeki iddiaları üzerine yazılı açıklama yapan AKP Bağlar İlçe Başkanı Erdal Erdal, olayın farklı boyuta taşınmaya çalışıldığını belirtti.

Erdal, “Partimizin yaşadığı bu acı kayıpla ilgili olarak gerek bizatihi şahsım, gerekse de teşkilatım ve tüm yakınlarımın en ufacık bir payı yoktur. Aksine olayın ortaya çıkarılması için elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Gerek adli gerekse de idari makamlar huzurunda her türlü ifadeyi vermeye hazırız. Bu konuyla ilgili uzaktan yakından hiçbir ilgim bulunmamaktadır” dedi.

AKP’li Umut Aydın’ın ailesi, 24 Mayıs günü yaptığı açıklamada çocuklarını AKP’li bir yönetici tarafndan öldürtüldüğünü söylemişti. Çocuklarının AKP’deki yolsuzluk ve pislikleri tespit ettiği için AKP Genel Merkezi’ne ve polise mail attığını bunun içinde tehdit edildiğini belirten Aydın ailesi, çocuklarının önce dövüldüğünü sonra da öldürüldüğünü belirtti. cinayetten sorumlu tutulan AKP’li yöneticinin AKP Bağlar İlçe Başkanı Erdal Erdal olduğu öğrenilmişti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Osman ak
20 Haziran 2012 - 23:00

gerçeklerin ortaya çıkarılması lazım diye düşünüyorum.saygılarr

İlgili Terimler :
Tema Fabrika