HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Almanya Gazetesinden Başbakan İçin Defol Manşeti

30 Ekim 2012
Ana Sayfa » Genel Haberler » Almanya Gazetesinden Başbakan İçin Defol Manşeti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’nın Başkenti Berlin’e yaptığı ziyaret sebebiyle Alman Gazetesi “Junge Welt” gazetesi “Savaş Kışkırtıcısı Defol” manşeti attı..

Erdoğan’ın yarın Berlin’de başbakan Angela Merkel yapacağı görüşmede Suriye’ye yönelik olası bir savaşta Almanya’dan yardım isteyeceğini yazan Junge Welt, AKP hükümetinin savaş politikasının Türkiye halkları arasında tepkiye neden olduğunu hatırlattı. Nick Brauns imzalı haber-yorumda özetle şu görüşlere yer verildi:

“Geçtiğimiz Mart ayında Bochum’da Erdoğan’ın proteste eden Aleviler, Kürtler, Ermeniler Çarşamba günü bu kez birlikte protesto mitingi düzenliyor. Türkiyeli göçmen gruplar ‘savaş kışkırtıcısı Erdoğan’ı Almanya’da istemediklerini duyuracaklar. Erdoğan’ın Almanya’da olduğu günlerde 12 Eylül’den bu yana Kürt tutukluların başlattığı açlık grevi eylemi de sürmüş olacak.

Bugün ise Erdoğan ve Türk Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Alman dışişleri bakanı Westerwelle ile birlikte diplomat mahallesi Tiergarten’da dünyanın en büyük Türk Büyükelçilik binasının açılışına katılacak. Orada da Erdoğan, İslam karşıtı sağcı ‘Pro Almanya’ grubu tarafından protesto edilecek.”

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika