HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Altan Tan;”Başbakan Ağabeyimdir”

06 Mart 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Altan Tan;”Başbakan Ağabeyimdir”

Öcalan’ın Mektubunu Kandil’e götüren heyetin içinde bulunan  BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Kandil dönüşü açıklama yaptı.Tan, Diyarbakır’da soruları yanıtlayıp süreç hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

BDP’li vekil Altan Tan, sürece ilişkin Kandil’de görüş ayrılığı olmadığını belirterek “Bu süreci destekleyeceklerine inanıyoruz. Nevruz’dan önce karar verecekler. İmralı için yeni heyet oluşturulacak. Bu heyet Kandil’den gelen yanıtı İmralı’ya götürecek. Nevruz’dan önce bir ateşkesin yapılmasını ümit ediyoruz” dedi. Başbakanı 25 yıldır tanıdığını belirten Tan, “Kendisine hep ağabey diye hitap ettim ve ediyorum. Benden yaş olarak büyük olduğu için ağabeyimdir. Ama siyasi noktada, çözümde herkesin samimi olması gerekiyor. Yeni demokratik bir Cumhuriyet inşa etmemiz gerekiyor. Birbirimizi oyalamaya, kandırmaya ve süreci çürütmeye doğru götürürsek, ben de yaparsam bu hata, hükümet de yaparsa hata” diye konuştu.

PKK’nin Elindeki Esirler 3-5 Güne Serbest Bırakılacak

PKK’nın elindeki 8 kişinin ne zaman bırakılacağının 3-5 güne kadar belli olacağını kaydeden Tan, “İHD, Mazlum-Der ve BDP’den oluşan heyet teslim alacak” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika