HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Amerika İşid’i askeri operasyonla yenemez!

04 Nisan 2015
Ana Sayfa » Genel Haberler » Amerika İşid’i askeri operasyonla yenemez!

Amerika savaş ile Afganistan’a demokrasi mi getirdi?

Yine Amerika savaş ile Irak’a demokrasi mi getirdi?

Amerika savaşarak Ortadoğu’nun hangi ülkesine demokrasi, özgürlük eşitlik ve huzur getirdi?

Afganistan, Irak, Suriye adeta hayalet ülkelere döndüler, taş taş üzerinde kalmadı. Yüzbinlere Müslüman ülkeye demokrasi getirmek ve insan hakları bahanesiyle resmen yok edildi. Bu arada Amerika hem kendi askerlerini Irak ve Afganistan’da toprağa gömerken hem de 7 trilyon dolar harcayarak kendi halkını sefalete sürükledi.

Şimdi bütün bu yaşananlar Suriye için de tekrarlanmak isteniyor. Amaç İşid’i ortadan kaldırmak olarak gösteriliyor, sonuç bir Ortadoğu ülkesinin daha nerdeyse o bölgeden kazınması, başka bir şey değil. Suriye zaten Esad yüzünden bir felaketler ülkesi haline geldi. Orayı daha da bombalayarak ne elde edecekler?

MA-yazi 336

Amerika Işid’i savaşla yenemez. Önemli olan Işid’in saplandığı hurafeleri yok etmektir. Eğer zihniyeti ortadan kaldırmazsanız terörü ve eylemleri de durduramazsınız. Amerika’nın terör liderlerini öldürmesi de bir işe yaramaz. Bir lider gider, diğeri gelir. Işid’in biran önce zorbalığı bırakıp Kuran Müslümanlığına dönmesi için Amerika’nın ve diğer İslam ülkelerinin dahil olduğu bir eğitim programı oluşturulmalı. Kuran’da zorlama olmadığı, dinde baskı olmadığı, mezhepler arasında düşmanlık olamayacağı bu insanlara anlatılmalı. Yoksa savaşmak Amerika’ya da büyük kayıplar getirecektir. İşid’i savaşarak yenemeyeceği gibi onlardan gelebilecek terör eylemlerine karşı da korku içinde yaşamak durumunda kalacaklardır.

Daha önceki yazılarımda İşid’in hadislerde “siyah bayraklılar” olarak peygamberimiz tarafından bildirildiğini ve Hz. Mehdi’nin zuhur alameti olduğunu söylemiştim. İşid içine düştüğü hurafelerden ancak Hz. Mehdi’ye tabi olarak kurtulacaktır. İşid ile ilgili peygamberimizin hadislerine tekrar bakalım:

1.Doğu tarafından siyah bayraklılar çıkacak:

Horasan’da (DOĞU’DA) siyah bayraklar zuhur ettiğinde… (Gaybet-i Numani, sf. 228)

Hadiste siyah bayraklılar doğu tarafından çıkacak bir topluluğa dikkat çekilmiştir. Bilindiği gibi El-Kaide büyük siyah bayraklarla ortaya çıkmıştır.

  1. Yine doğudan bu kez daha küçük siyah bayraklı bir grup çıkacak:

… Onlar bir süre devam ettikten sonra, YİNE DOĞUDAN BU KEZ KÜÇÜK SİYAH BAYRAKLAR ÇIKAR… (Celâleddin Suyuti’nin Tasnifinden Hadisler, Ahir Zamân Mehdisinin Alametleri, s.61, hadis no. 7.77)

Bilindiği gibi IŞİD (Irak Şam İslam Devleti), önce El Kaide ile birlikteyken sonra onlardan ayrılmıştır. Yani El Kaide’nin büyük siyah bayraklarının ardından, bu kez daha küçük siyah bayraklı bir grup olarak IŞİD ortaya çıkmıştır.

  1. Siyah bayraklıların ortaya çıkışından önce Suriye’de çatışmalar olacak:

“Üç alametin ardından imam kaim (Mehdi as)’ın çıkışını bekleyin.”

Kendisine sordular: “Bu alametler nelerdir?”

“SURİYELİLERİN KARŞILIKLI ANLAŞMAZLIKLARI, Horasan’dan siyah bayrakların çıkması ve Ramazan ayında korku.” (Bihârü’l-Envâr, 14)

  1. Siyah bayraklılar Suriye’de bulunacaklar:

… Ve yine ŞAM’DAN (SURİYE’DEN) KÜÇÜK SİYAH BAYRAKLI BİR ADAM görüldüğünde… (Celâleddin Suyuti’nin Tasnifinden Hadisler, Ahir Zamân Mehdisinin Alametleri, s.61, hadis no: 7.8)

… (Mehdi’nin çıkışının) diğer bir alameti de, SİYAH BAYRAKLI ORDUNUN ASKERLERİNİN, ATLARINI ŞAM’DAKİ ZEYTİN AĞAÇLARINA bağlamalarıdır… (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-İl Mehdiyy-İl Muntazar, s. 23)

  1. Esad ilesavaşacaklar:

… EBU SÜFYAN’IN SOYUNDAN BİR ADAMLA (BEŞAR ESAD İLE ) SAVAŞIRLAR… (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-İl Mehdiyy-İl Muntazar, s. 29)

Hadisler, iktidarı boyunca Müslümanlara karşı çok büyük katliamlar gerçekleştiren Hafız Esad’ın Süfyan olduğunu işaret etmektedir. Dolayısı ile bu hadiste bildirilen, siyah bayraklarla çıkanların savaşacağı, Süfyan’ın soyundan olan kişi de Beşar Esad’dır.

  1. Suriye’den sonra Irak’a yönelecekler:

BENİ ABBAS’A AİT (IRAK) SİYAH BAYRAKLAR çıkar …(Nuaym bin Hammad, Kitab al-fiten)

(Siyah Bayraklılar) FIRAT KIYILARINDAKİ ŞEHİRLERİNDE, KARADA VE DENİZDE ONLARI (KENDİLERİNE KARŞI GELENLERİ) ÖLDÜRECEKLERDİR. (Gaybet-i Numani, sf. 327)

Mert Arslanoğlu

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , ,
Tema Fabrika