HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arjantin’de Sel Felaketi 54 Ölü

04 Nisan 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Arjantin’de Sel Felaketi 54 Ölü

Arjantin’de meydana gelen sel felkatinde facia yaşandı.54 kişinin yaşamını yitirdiği sel faciasında birnlerce kişi evsiz kaldı.Arjantin hükümeti yaşamını yitiren kişiler için ülkede 3 günlük yas ilan etti..

Arjantin hükümeti başkent Buenos Aires ve La Plata kentinde 54 kişinin ölümüne neden olan sel felaketi nedeniyle üç günlük ulusal yas ilan etti.Kayıtlara geçen en büyük fırtınalardan biri olduğu belirtilen felakette La Plata kentinde en az 48 kişi öldü. Başkent Buenos Aires’te de altı kişi hayatını kaybetti.Bölge valisi Daniel Scioli “La Plata hiç böyle bir şey görmedi” dedi.Scioli ayrıca, sel sularının çekilmesinin ardından daha fazla sayıda ceset bulunabileceğini söyledi.

La Plata’ya yerel saatle Salı gecesi ve Çarşamba sabahının ilk saatlerindeki kısa sürede 40 santimetre yağış düştüğü belirtildi.
Binlerce kişi de evlerini terk etmek zorunda kaldı.Arjantin Cumhurbaşkanı Cristina Fernandez de Kirchner, La Plata’daki en kötü etkilenen bölge olan Tolosa’yı ziyaret etti.Kirchner’in annesinin de evini terk etmek zorunda kaldığı belirtildi.Vali Scioli, La Plata’da ölenlerin çoğunun ya boğulduğunu ya da arabalarına sığındıktan sonra elektrik çarpması nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi.

Kentteki petrol rafinerisinin de selin ardından çıkan yangın nedeniyle kapatıldığı bildirildi.Buenos Aires Belediye Başkanı felaketten 350 bin kişinin etkilendiğini belirtti.Kentte binlerce aracın sel sularına kapıldığı, yüzlerce ailenin de evlerini terk ettiği duyuruldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika