HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AZİZ İÇLİ: “CHP’ye Çok Zor Sorular”

28 Eylül 2012
Ana Sayfa » Eğitim » AZİZ İÇLİ: “CHP’ye Çok Zor Sorular”

Geçtiğimiz gün CHP Kuran ve Siyer derslerinin okullarda okutulmasının “laikliği” tamamen bitirdiğini sert bir dille ifade etti. Şimdi ben CHP’nin bu konudaki görüşlerinde samimi olup olmadığını anlamak için CHP yetkililerine birkaç soru sormak istiyorum… Hep beraber bu soruları CHP’ye soralım ve cevap bekleyelim.

1. Ortaokul ve lise kitaplarında açıkça bir yalan olan Evrim Teorisi zorla okutuluyor. Buna karşı mısınız?

2. Okullarımızda Charles Darwin adlı şahıs Türkleri alenen “aşağı bir ırk” ve “henüz insan olacak kadar evrim geçirmemiş bir hayvan” olarak değerlendiriyor. Derslerde Darwin okutulmasına karşı mısınız?

3. Ayrıca Darwin adlı kişi bir bilimadamı olmamasına karşı sanki en büyük bilimadamı gibi anlatılıyor. Buna ne diyorsunuz?

4. Ders kitaplarında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yüce Dinimiz İslam ile ilgili övücü sözleri ve herkesin Peygamber Efendimiz (sav)’in yolundan gitmesi gerektiğini söylediği sözleri yayınlanmıyor. Bunları yayınlatmak için girişimde bulundunuz mu?

5. Atatürk’ün vefatından hemen birkaç ay önce söylediği “Kuran’a uyun, Peygamberin yolundan gidin” sözü ısrarla saklanıyor. Bunun ders kitaplarına konulması için girişimde bulunacak mısınız?

6. Ernest Hemingway adlı şahıs bir megaloman ve 1961 yılında kendini evinde av tüfeği ile vurarak intihar eden biri olmasına rağmen neden okullarda 100 Temel eser kapsamında okutuluyor? Buna karşı harekete geçecek misiniz?

Ve daha neler neler…

Görüldüğü üzere CHP’de bir tür “takıntı” var. Yanlış laiklik anlayışı takıntısı…
Son dönemde Sayın Kılıçdaroğlu elbette doğru açılımlar yaptı. Dine ve mukaddesata ilişkin çok güzel açıklamalarda bulundu ama…

Ama CHP içine yapılanmış, artık pas tuttuğu için de çıkarılıp ayrılması çok güçleşmiş bir grup var…

Bu grup CHP’ye ısrarla oy kaybettiriyor. Dine mukaddesata karşı saygıya uygun olmayan bir tavır içinde gösterebiliyorlar Atatürk’ün partisini…

CHP elbette laikliği savunacaktır. Bu çok hayati ve yapılması gereken bir hareket… Ama doğru laikliği… Gerçekleri göz ardı etmeden, makul yaklaşarak… Dini değerlerinin önemini anlayarak…

Bunu yaptığı gün, laikliği en makul şekilde savunduğu, dini hassasiyetlere sahip çıktığı ve gerçek yanlışları ortaya koyduğu gün CHP iktidara gelecektir emin olun…

Böyle yapmaz ise içerideki pas her yere sirayet edecek ve CHP’nin oyları giderek düşecektir… Benden söylemesi…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika