HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Beyaz Kefenliler Açılımı Beyaz Kefenliler Kimdir?

14 Şubat 2015
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Beyaz Kefenliler Açılımı Beyaz Kefenliler Kimdir?

Beyaz kefenliler kimdir,Beyaz kefenlilerin amacı, Beyaz Kefenliler kime karşı savaşıyor, Beyaz Kefenlilerin eylemleri ve daha fazlası haberin devamında…

 

 

Kendilerini İslam İnanışına göre Kıyamete Yakın Bir Tarihte Deccal ve Ordusuna Karşı Savaşacak ve İslam’ı Dünyaya Hakim Kılacak Hz Mehdi’nin Askerleri Olarak İlan Eden Beyaz Kefenliler Örgütü Hakkında Geniş Bilgi…

Beyaz Kefenliler Kimdir?

Beyaz Kefenliler nasıl ortaya çıktı, Beyaz Kefenliler kime bağlı?

Suriye topraklarında yıllardır süren iç savaş ortamından yaralanan örgütler Suriye topraklarında terör estirmeye devam ediyor. Esad Rejimine karşı savaşan ve Suriye’yi özgür bir ülke kılmak için mücadele veren Özgür Suriye Ordusu(ÖSO) son yaşanan gelişmeler ile birlikte Kürtlerin Ordusu YPG ile birlikte IŞİD terör örgütüne karşı savaş veriyor. Lakin Suriye hükümetinin toprakları üzerinde hakimiyeti olmaması karşısında El Kaide,El Nusra,IŞİD,Horasan ve isimleri henüz duyulmamış çok sayıda örgütün Suriye topraklarını kana boyamasına neden oluyor.  

Son olarak ABD’nin verdiği bilgilere göre; Suriye’de kurulan ve IŞİD’den daha tehlikeli olan bir örgütün kuruldu… Bu örgütün adı HORASAN,Horasan’ın IŞİD’den daha tehlikeli olduğu ve her geçen gün daha çok güçlendiği ileri sürüldü.


Bu Örgüt, IŞİD’e Ağır Darbeler Vuruyor… Son haberlere göre, Beyaz Kefenliler olarak bilinen bu örgüt, 100 IŞİD militanının kafasını keserek öldürdü.

 

Beyaz Kefenliler IŞİD Avında…

Suriye’de Kurulan IŞİD’den daha tehlikeli örgüt olan Beyaz Kefenliler, IŞİD çetelerinin avında. Örgüt, IŞİD çeteleri ve sempatizanlarının kabusu olmuş durumda..

Daily mail’in haberine göre Kendilerine “Beyaz Kefenliler” adını veren küçük bir Suriyeli gerilla grubu, tek tek IŞİD militanlarını bulup öldürüyor.

Örgüt, Deyr Ez-Zor’da 100 IŞİD militanını boğazlarını keserek öldürdü.

Örgütün ana amacı, IŞİD militanları ve sempatizanları arasında korku yaratarak örgütün daha fazla milis elde etmesinin önüne geçmek.


Horasan (Beyaz Kefenliler) Örgütü Nedir?

Horasan (Beyaz Kefenliler) Örgütü Üyeleri El Kaide Örgütünden Oluşuyor

ABD güvenlik ve istihbarat kurumlarının raporlarına dayandırılan New York Times Gazetesi haberine göre, Suriye’de iki yıl önce faaliyete başlayan ‘Horasan’ örgütü, Ortadoğu, Güneydoğu Asya ve Kuzey Afrika ülkelerinden gelen El-Kaide üyelerinden oluşturuldu.

Örgütün, ABD ve yurtdışındaki kurumlarına karşı planladığı eylemlerden yola çıkarak ‘ABD açısından IŞİD dahil diğer tüm yapılanmalardan ve gruplardan daha tehlikeli olduğu’ iddiası dış basında sıklıkla yer alan haberler arasında.

  Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı NSA, Horasan adlı örgütün, IŞİD’ten daha tehlikeli hale gelmesinden endişe ederken ABD basını, El-Kaide uzantısı “Horasan” terörist grubunun IŞİD’den daha tehlikeli olduğunu ileri sürdü.

 


Horasan Örgütü Liderleri ile 11 Eylül Bağlantısı

Örgüte El-Kaide liderlerinden Muhsin al-Fadhli’nin komutanlık ettiği öne sürülüyor. 33 yaşındaki Fadhli’nin, 11 Eylül 2001 öncesinde Usame Bin Ladin’in yakın çevresine girdiği ve 11 Eylül’deki New York saldırılarına ilişkin planlardan haberdar olduğu iddia ediliyor. Suriye’de savaş başlamadan önce İran’da bulunan Fadhli, 10 yılı aşkın bir süredir ABD istihbaratının takibi altında.


Horasan Örgütünün Taktikleri

Kamuoyu tarafından çok fazla bilinmeyen Horasan (İngilizce: Khorasan), ABD istihbarat örgütlerinin raporlarına göre hücreler halinde örgütleniyor ve bombalı saldırılar düzenliyor.

AP’de yer alan habere göre Horasan örgütü, şu anda El Kaide’nin başında bulunan Ayman al-Zawahiri tarafından batılı ülkelerle savaşmak, havaalanı ve uçaklara bombalı saldırı düzenlemek amacıyla görevlendirildi.

 


Horasan’ın Hedefi İkinci 11 Eylül

İngiltere’de yayınlanan Independent’ta yer alan habere göre IŞİD ile Horasan arasındaki fark tek bir cümleyle özetlenebiliyor; IŞİD, hilafet ilan edip halifeliği sürdürmek isterken, Horasan örgütünün amacı ikinci bir 11 Eylül yaşatmak.

NSA Alarmda

Örgüt bünyesinde özellikle Yemen ve Afganistan’dan gelen bomba yapım uzmanlarının bulunması, güvenlik ajansı NSA’in alarma geçmesine sebep oldu. Örgütün başında bulunan Muhsin al-Fadhli’nin özellikle tespiti zor patlayıcılar kullandığı ifade edildi.

 

Horasan Örgütü IŞİD’in Tahtına Oturacak

Analistler, ABD eski Başkanı Bush’un 2005 konuşmalarında adı geçen Fadhli’nin ve örgütü Horasan’ın, IŞİD karşıtı mücadele karşısında zayıflayacak olan IŞİD’in tahtına oturacağı öngörüsünde bulunuyor.

Amerikan gizli servisinin Horasan örgütü açıklamasının ardından CIA ve Beyaz Saray’dan herhangi bir yorum yapılmadı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika