HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Kavga

21 Mart 2012
Ana Sayfa » Eğitim » Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Kavga

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde newroz kutlaması yapıp yürüyüş yapmak isteyen öğrenciler ile ülkücü öğrenciler arasında kavga çıktı,kavganın büyümesi üzerine olay yerine çevik kuvvet polisi sevkedildi.Çıkan kavgada 5 öğrenci gözaltına alındı..

BOLU’daki Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde, nevruzu kutlayıp yürüyüş yapmak isteyen öğreci grubuyla, karşıt görüşlü grup arasında taşlı- sopalı kavga çıktı. Polisin müdahalesiyle sonlandıralan olayla ilgili 5 öğrenci gözaltına alındı.

Nevruz kutlaması yapmak isteyen bir grup öğrenci, saat 13.30 sıralarında Kültür Merkezi önünde toplanarak yürüyüş yapmak istedi. Özel güvenlik ekibi ve çok sayıda polis önlem alırken, öğrenciler slogan atarak yürümeye başladı. Bu sırada yaklaşık 15 kişilik başka bir öğrenci grubu, yürüyüş yaparak slogan atan öğrencilere tepki gösterdi. Sopalarla birbirlerine saldıran öğrenciler, tekme tokat birbirlerine girdi.

Polis kavgaya müdahale ederken, takviye ekip istendi. Kampus girişinde bekletilen çok sayıda çevik kuvvet ekibi, olay yerine gelirken kavgaya karışan 5 öğrenci gözaltına alındı. Polis gözaltına aldığı öğrencilerin ellerindeki kalas ve sopaları topladıktan sonra öğrenci gruplarını dağıttı. Bir grup öğrenci otobüslere bindirilerek eskort eşliğinde kent merkezine götürüldü.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika