HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Botox ve getirileri

04 Ekim 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Botox ve getirileri

Botoks, son yıllarda ülkemizde de sıklıkla uygulanmaya başlayan yüz bölgesinde, gözlerin alt kısmında ve alında oluşan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan alternatif bir yöntemdir. Bıçak altında ameliyatlarla estetik yaptırmaktan çekinen kişiler için bir mucize niteliğindedir. Bu yöntem yüz bölgesinin üst tarafında oluşan tüm kırışıklıkları gidermesinin yanı sıra kaşların kaldırılması gibi işlemlerde de başarıya ulaştığı için özellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Esas olarak kırışıklıkların oluştuğu bölgeye enjekte edilen Clostridium Botulinumdan üretilen nörotoksinin kasların kasılmalarını en aza indirgeyerek kırışıklıkların giderilmesine, bir nevi o bölgenin canlı faaliyetlerini engellemeye yönelik bir tedavidir. Kasların kasılma özellikleri engellenerek ciltte oluşan veya oluşabilecek kırışıklıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi botoksla mümkündür. Fakat halk arasında sıkça söylenen botoksun felç etkilerinin yanlış olduğunu belirtmek isteriz. Botoks, sadece sinir sisteminin kaslara iletmeye çalıştığı kasılma emirlerinin kaslara gelmeden engellenmesi olayıdır. http://www.superplast.com.tr/botoks-uygulamalari adresinden detaylı bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca botoksun var olan kırışıklıkları engellemesinden sonra yeni kırışıklıkların oluşturduğu bilgisi hak arasında oluşan yanlış düşüncelerden birisidir. Bu durumu n ortaya çıkmasını sağlayan sebep, botoksla giderilen yatay kırışıklıklar sonucunda zaten var olan dikey kırışıklıkların da daha net bir şekilde ortaya çıkmasıdır. Aynı olay giderilen dikey kırışıklıklar sonrasında ortaya çıktığı söylenen yatay kırışıklıklar için de geçerlidir.

Botoks tedavisinde nelere dikkat etmeliyiz?

Tedavi uygulanmadan önce en çok dikkat edilmesi gereken husus, kullanılacak nörotoksinin elde edildiği bileşenin kalitesini uzmandan öğrenmek ve teyit etmektir. Son yıllarda bu tedavi şeklinin yaygınlaşması ile birlikte uzak doğudan ithal edilen bitkisel ürünler, botoks maddesi olarak tanıtılmakta veya aynı etkiyi yaptığı iddiasıyla insanlar üzerinde uygulanmaktadır. Kullanılan kalitesiz malzemeler sadece yüzeysel kırışıklıkların giderilmesini sağlarken botoks ise dinamik kaslara direkt etki ederek kırışıklıkların yok olmasını sağlar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika