HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bu resim “Müslüman” gözükenlerin ayıbıdır!

21 Kasım 2012
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Bu resim “Müslüman” gözükenlerin ayıbıdır!

Dünya şimdi de Hamas’ın saçtığı dehşet görüntüleriyle çalkalanıyor. İsrail ile Filistinliler arasında çıkan çatışmalar sürerken Hamas militanları, Gazze’de bir kişiyi infaz ettikten sonra cesedini vahşi bir şekilde motorsikletin arkasına bağlayıp sokak ve caddelerde sürüklediler.

Korkunç infazdan sonra cesedi sürüklenen kişinin İsrail yetkilileriyle işbirliği içinde olduğu iddia edildi. Bugün tüm dünya basınında bu görüntüler çarşaf çarşaf yayınlanıyor.

Şimdi soruyorum size, bunları yapan Müslüman mı, yoksa Müslüman gibi gözüken azılı, kin kusan, nefret dolu, gözünü bile kırpmadan karşısındakini öldürebilen teröristler mi? İnsanları dinden soğutan yobazlar mı? Tüm dünya bunların yüzünden Müslümanları terörist, azılı katil, acımasız, vahşi ve saldırgan insanlık dışı mahluklar olarak tanıyor. Yobazlar İslam dinine en büyük darbeyi işte böyle kendi elleriyle vuruyorlar.

Bu resim “Müslüman” gözükenlerin ayıbıdır, yobaz zihniyetin ayıbıdır!

Bu resim “Müslüman” gözükenlerin ayıbıdır, yobaz zihniyetin ayıbıdır!

 

Gerçek Müslüman böyle mi olur? Nerede şefkat, nerede merhamet, nerede sevgi, nerede barış ve kardeşlik. İslam sevgi dini değil mi? O sana bomba atıyorsa önce uzlaşma yoluna gider Müslüman. Kalkıp da masum insanların tepesine bomba yağdırmaz. Kalkıp da zavallı çocukların, kadınların şehit oluşunu seyretmez. Çünkü tek bir insanı haksız yere öldürmenin Kuran’daki karşılığının tüm dünyayı öldürmek olduğunu bilir. Düşmanla karşı karşıya geldiğinde tabii ki Müslüman kendini savunma hakkına sahiptir. Ama bu vahşet asla kabul edilemez. Bir Müslüman asla böyle acımasızca bir şeye yanaşamaz. Bir kere Müslüman son derece şefkatli ve merhametlidir. Bir insana eziyet edip, işkence edip, ölü bedeni motosiklete bağlayıp, sevinç çığlıkları atmak dinle, İslamla, Kuran’la asla bağdaşmaz. Bizim dinimizde esire bile son derece şefkatle yaklaşmak vardır. Yemeğini kendi yemeyip önce esire yedirmek vardır. Savaş ortamında bunun nasıl güzel bir ahlak olduğunu düşünün. Eğer esir iman ederse, yardım isterse, onu güvenlik dolu bir yere ulaştırmak vardır. Nerde bu yobazların ve radikallerin gösterdiği acımasız tavır, nerede Kuran ahlakı?

Ey peygamber, ellerinizdeki esirlere de ki: “Eğer Allah, sizin kalplerinizde bir hayır olduğunu bilirse (görürse) size sizden alınandan daha hayırlısını verir ve sizi bağışlar. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.” (Enfal Suresi, 70)

Kendileri, ona duydukları sevgiye rağmen yemeği, yoksula, yetime ve esire yedirirler. (İnsan Suresi, 8)

Eğer müşriklerden biri, senden ’eman isterse’, ona eman ver; öyle ki Allah’ın sözünü dinlemiş olsun, sonra onu ‘güvenlik içinde olacağı yere ulaştır.’ Bu, onların elbette bilmeyen bir topluluk olmaları nedeniyledir. (Tevbe Suresi, 6)

Sonuç olarak eli kanlı teröristleri kimse Müslüman olarak görmesin, kimse bunları Kuran’a uyuyor zannetmesin. Bunlar nüfus cüzdanlarında Müslüman yazan ama Kuran ahlakından, İslam’dan adeta bir dağla uçurumun birbirinden uzak olması gibi uzak insanlardır. Dünya gerçek Müslümanların nasıl şefkatli ve merhametli olduğunu yakında görecek yobaz zihniyet bu yüzyılda tarihe gömülecektir.

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

Blog sayfam: http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika