HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bursa’da Ölüm Orucu Gerginliği 16 Gözaltı

01 Kasım 2012
Ana Sayfa » Genel Haberler » Bursa’da Ölüm Orucu Gerginliği 16 Gözaltı

Bursa’nın merkez Yıldırım İlçesi Ulus Mahallesinde ölüm orucuna giren tutuklulara destek amaçlı AKP ilçe binası önüne siyah çelenk bırakmak isteyen BDP’liler ve Ülkücü gruplar arasında çıkan ve  4 gündür süren gerginlik devam ediyor.Şu ana kadar 3 kişi yaralanırken 16 kişinin de gözaltına alındığı belirtildi. Ayrıca dün gece saatlerinde bir otomobilin de ateşe verildiği gelen haberler arasında..


Türkiye cezaevlerindeki açlık grevlerine dikkat çekmek için BDP’lilerin AKP Yıldırım İlçe Başkanlığı’na siyah çelenk bırakmak istemesi üzerine bir grup ülkücünün  BDP’lilere saldırmasından sonra , BDP’liler de saldırıya karşılık verdi. Geçen Pazar günü yaşanan gerginlik halen devam ederken, Bursa Valiliği’nin emri üzerine Yalova, Bilecik, Balıkesir, Ankara ve İstanbul’dan kente takviye polis ekipleri gönderildi.

Şu ana kadar yaşanan olaylarda 3 kişi yaralanırken, 16 kişinin de gözaltına alındığı bildirilirken, dün gece  saatlerinde de bir otomobil ateşe verildi.

BDP’lilere  yönelik  yapılan  saldırıların sürdüğü kentte bugün Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya’nın Yavuzselim Polis Merkezi’nde bölgenin kanaat önderleriyle görüşmesi bekleniyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika