HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bütün dünya Hz. Mehdi’nin ailesi gibi olacak…

22 Şubat 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » Bütün dünya Hz. Mehdi’nin ailesi gibi olacak…

Şu anda insanların çoğunda derin bir mutsuzluk, ümitsizlik ve gelecek kaygısı var. İnsanlar o kadar çeşitli korkular tarafından sarılmışlar ki, hangi korkularından kaçacaklarını şaşırmış durumdalar.

Bunun nedeni şu anda ahir zamanda olduğumuz için çok zorlu bir dönemden geçiyoruz. Dört bir yanımız savaşlarla çevrili. İnsanlar gerçekten büyük bir zulüm altındalar. Televizyonları açtığımızda hep kanla, şiddetle, insanların birbirini ezmesiyle, hırsızlıklarla, sahtekârlıklarla ve gerçekten çok acımasız bir dünya ile karşılaşıyoruz.

Ama her zaman söylüyorum, bu dönem Mehdiyet’ten önceki zorlu dönem. Önce zorlu dönem yaşanıyor ki insanlar onun arkasından gelecek muhteşem dönemin kıymetini bilsinler. Mehdiyet güneşinin doğmasıyla dünyadaki zulüm sona erecek. İnsanların en çok sıkıntı duyduğu şey adaletsiz bir dünyada yaşamak, sevgisiz, herkesin kendisini düşündüğü bir dünyada yaşamak. İşte bu karanlık dünya Hz. Mehdi’nin gelişi ile tamamen sona erecek. Öncelikle Hz. Mehdi insanların kalbini Allah’a döndürecek, insanların kalplerine iman tohumları ekecek. Böylelikle insanlar tekrar yüzlerini Allah’a dönecekler. Hz. Mehdi dünyayı sevgi, merhamet, huzur ve barış dünyasına dönüştürecek. Her yere adalet getirecek. Uganda’daki bir çocuk ile Londra’daki bir çocuğun arasında bir fark kalmayacak. İkinci sınıf, üçüncü sınıf insan kalmayacak. Herkes güzel yemek yiyecek, herkes güzel evlerde oturacak, her çocuk çok iyi bir eğitim alacak.

Hz. Mehdi tüm dünyayı kendi ailesi gibi sahiplenecek, kendisi ne yiyorsa, kendisi nasıl giyiniyorsa tüm dünyaya da bu imkânları sunacak. Hz. Mehdi geldiğinde akan kanı ve savaşların hepsini durduracak. Savaşa harcanan tüm para insanların mutluluğuna, refahına ve huzuruna harcanacak. Hepsinden önemlisi insanlar Hz. Mehdi’nin eşsiz sevgisiyle, merhametiyle tanışacak…

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika