HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çamaşır Makinesi Prizde Ama Çalışmıyor

11 Eylül 2016
Ana Sayfa » Teknoloji Haberleri » Çamaşır Makinesi Prizde Ama Çalışmıyor

Birbirinden kaliteli ve fonksiyonel özelliklere sahip olan beyaz eşya ürünleri sunan Arçelik markasının çamaşır makinesi modelleri de oldukça yoğun şekilde kullanılıyor. Arçelik markalı çamaşır makinesi modelleri ile birlikte artık bayanların gün içerisinde çamaşır yıkama faaliyetlerini hem daha hızlı şekilde gerçekleştirebilmesi hem de artık çamaşırların kaliteli ve tasarruflu bir şekilde yıkanabilmesi konusunda önemli bir avantaj sağlıyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılan Arçelik markalı çamaşır makinelerinin üstün özellikleri düşük enerji tüketiminde yüksek performans elde edilebilmesine olanak sağlıyor. Arçelik teknoloji çamaşır makinesinde her zaman en yüksek verimliliğin elde edilebilmesi konusunda öncü oluyor.

 

Üstün özelliklere sahip olan Arçelik markalı çamaşır makinelerinin yoğun kullanımı başta olmak üzere pek çok etkenden dolayı yaşayabildiği başlıca arızalanmalardan birisi olan çamaşır makinesinin prize takılı olmasına karşın çalışmaması sorununa yönelik olarak Kaynarca Arçelik Servisi tarafından profesyonel ve kaliteli çözümler sunuluyor. Arçelik markalı çamaşır makineleri çevresel etmenler, teknik sorunlar veya kullanıcı etkisi dolayısı ile çeşitli arızalanmalar ile karşı karşıya kalabiliyor. Arçelik markalı çamaşır makinesinde karşılaşılan muhtelif arızalanmalardan birisi olan çamaşır makinesinin prize takılı olmasına karşın çalışmaması sorunu özellikle profesyonel müdahale gerektirdiğinden bireysel müdahalelerde bulunulmasından kaçınılması gerekir.

camasir-makinesi

Ancak Sarıgazi Arçelik Servisi merkezi tüketicinin prize taktığı çamaşır makinesinin çalışmaması durumunda profesyonel yardım almadan önce çamaşır makinesinin takılı olduğu prizde elektrik kontrolü yapması gerekir. Çamaşır makinesinin çalışmamasında elektrik devresi tüketici tarafından veya uzman bir elektrikçiye kontrol ettirilmelidir. Öncelikli olarak çamaşır makinesinin takılı olduğu prizde 220 Volt olup, olmadığının kontrol edilmesi ve eğer bu düzeyde elektrik bulunmuyor ise elektrik şebekesi ya da sigorta kontrol edilmelidir. Eğer bu noktalarda herhangi bir sorun tespit edilmemesi durumunda kesinlikle bir sonraki müdahale için kesinlikle profesyonel destek almaya dikkat edilmelidir.

 

Pendik Arçelik Servisi teknik ekipleri, priz veya elektrik şebekesinde herhangi bir sorun tespit edilememesine rağmen prize takılı çamaşır makinesinin çalışmaması sorununa yönelik ilk müdahalesini çamaşır makinesinin elektrik kablosuna yapmaktadır. Eğer çamaşır makinesinin elektrik kablosunda kopukluk var ise bu makinenin çalışmamasına yol açacağından yenisi ile değişimi uygulanır. Ancak arıza elektrik kablosundan da kaynaklı değil ise teknik ekipler başlat düğmesinin basılı olup, olmadığını kontrol eder. Genel olarak düşülen bir yanılgı olan bu durumun yaşanmamış olması durumunda ise eğer sorun başlat düğmesinden kaynaklı ise arızalı olup, olmadığı kontrol edilerek, arızalı ise yeni başlat butonu ile değiştirilir. En son olarak çamaşır makinesinin kapağının iyi bir şekilde kapanmasını engelleyen bir husus bulunuyor ise bu engelleyicilerin ortadan kaldırılması, çamaşır makinesi kapağının iyi bir şekilde kapanması sağlanır. Bu tip müdahaleler ile çamaşır makinelerinin her zaman en üstün verimlilikte uzun ömürlü bir kullanım sunması için gerekli profesyonel desteği www.xxx.com portalı aracılı ile bulabilmek mümkündür.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika