HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cemaatin oy oranı ne kadar

22 Kasım 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Cemaatin oy oranı ne kadar

Son zamanlarda Ak Parti hükümeti ile Fethullah Gülen Hoca’nın cemaati Gülen Cemaati arasında çıkan gerginlik gündemdeki yerini koruyor.

Gülen Cemaati ile AK Parti arasında ki dershane tartışması devam ederken Gülen Cemaatinin seçimlerde ki dengeyi nasıl değiştireceği ve Gülen Cemaatinin oy oranı herkesin merak konusu oldu.

Ankara kulislerine hakim bir gazeteci olan Ömer Şahin bugün Radikal gazetesindeki analizinde yaklaşan seçim öncesi AK Parti ile Hizmet Hareketi arasında tırmanan gerilimi yorumladı.

Kulislerde Gülen Cemaati İçin Bunlar Konuşuluyor
Dershane olayından sonra AK Parti-cemaat ilişkilerinin seyri de merak konusu. “Hiçbir şey eskisi gibi olamaz” diyenler çoğunlukta olsa da AK Parti kulislerinde “Cemaatin oyu en fazla yüzde 3” sözü kulaktan kulağa yayılıyor.
STV Televizyonu İzleyicileri Başbakan’ı Daha Çok Seviyor

Başbakan’ın yakın bir kurmayı ise bu gerilimin kendilerine en fazla yüzde 1’lik bir kayıp verebileceğini söylerken, “Daha önce yaptığımız bir araştırmada STV izleyicisinin Başbakan’a olan sevgisi Kanal 7 izleyicisinden daha fazla” dedi. Aynı kurmaya göre, dershanelerin kapatılmasına halkın yüzde 60’lık bölümü destek veriyor. AK Parti tabanının desteği ise yüzde 60’tan çok daha fazla.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika