HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cezaevindeki Tutukludan Yemek Parası İstediler

30 Mayıs 2012
Ana Sayfa » Yaşam & Sağlık » Cezaevindeki Tutukludan Yemek Parası İstediler

Türkiye’de yaşanan skandal olaylardan bir tanesi de Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde yaşandı.36 Yıl hapis cezasına mahkum edilen Müslüm Tıkız’a 4 bin 846 türk lirası yiyecek hesabı çıkarıldı..

Edinilen bilgilere göre Şu anda Bingöl M Tipi Cezaevi’nde tutulan Müslüm Tıkız geçtiğimiz günlerde aldığı bir mektupla şaşkına döndü. Edirne Vergi Dairesi Başkanlığı 18 Mayıs 2012 tarihli tebliğinde Tıkız’ın Edirne F Tipi Cezaevi’nde kaldığı süre içinde tükettiği yiyecekler ve ekmeğin bordrosunu kendisine gönderdi. 36 yıla mahkum edilen ve halen cezaevinde tutulan Tıkız’ın Edirne’deki ekmek ve yiyecek iaşe bedeli olarak da kendisinden 4 bin 846 TL ödemesi isteniyor.

BENİ CEZAEVİNE ATANLAR BİR DE YEMEK PARASI İSTİYOR

Tutulduğu cezaevinde kendisine tebliğ edilen “borç” karşısında şoke olduğunu belirten Tıkız, 25 Mayıs 2012 tarihinde BDP’ye yolladığı faksla başına gelenleri anlattı. Ağustos 2008’de Bingöl M Tipi Cezaevi’ne sevk edildiğini kaydeden Tıkız, “Yaklaşık 4 yıl sonra gelen bu tebligat beni şok etti. Oysa 36 yıl hüküm verilmiş biri olmam, 2 çocuğum ve eşim zaten ekonomik olarak sıkıntıdayken, suçsuz yere sadece Kürt olduğum için beni cezaevine atanlar, üstüne üstlük bir de yemek parası istiyor. Peki soruyorum, benden özgürlüğümü çalanların hesabını kim verecek?”

Ekonomik durumu nedeniyle bu borcu ödeyemeyeceği gerekçesiyle hukuki yardım talebinde bulunan Tıkız, kamuoyunun da duyarlı davranarak, yaşananlara karşı sessiz kalmamaya çağırdı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika