HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cizre’de Çatışma 20 Yaralı

14 Şubat 2015
Ana Sayfa » Genel Haberler » Cizre’de Çatışma 20 Yaralı

Şırnak’ın Cizre İlçesinde eylemcilere yönelik polis memurlarının açtığı ateş sonucu 20 kişi yaralandı, yaralılardan birinin durumu ağır.

 

 

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Kobanê direnişini sahiplenme ve 9 Ekim Uluslararası komplosunu protesto yürüyüşüne polis ateş açtı. Polisin saldırısı üzerine başlayan çatışmalar devam ederken, 2’si ağır 20 kişi yaralandı.

Cizre’de Kobanê’deki DAİŞ saldırılarını ve uluslararası komployu kınamak için yapılan yürüyüşe polisin saldırısı üzerine başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. Polislerin kitleye av tüfekleriyle ateş açtığı belirtildi. Saldırıda şimdiye kadar 20’den fazla kişi yaralandı. Nusaybin Caddesi başta olmak üzere bütün cadde ve sokaklara yayılan çatışmalarda eylemciler ilçedeki bütün mobese direklerini keserek indirdi. Yine elektrik direklerini keserek indirip barikatlar yaptı. Nusaybin Caddesi’nde bir araç ateşe verildi. Ateşe verilen arabanın ateşi söndükten sonra aracı barikat yapan eylemciler, bu barikatlar ardından akşam saatlerine kadar polise karşı molotofkokteyli, taş, havai fişek ve ses bombalarıyla karşılık verdi. Çatışmanın devam etmesi üzerine polis, kitleye av tüfekleriyle müdahale etti ve müdahale sonucunda 20’den fazla kişi yaralandı.

Saldırı sırasında yerel gazete muhabiri Mesut Güleş’in de aralarında bulunduğu iki yaralının durumunun ağır olduğu öğrenilirken durumunu ağır olan yaralıların başka hastaneye sevk edilmesi bekleniyor.

ANF

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , ,
Tema Fabrika