HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DAIŞ(IŞİD) 75 Kişiyi İdam Etti

16 Şubat 2015
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » DAIŞ(IŞİD) 75 Kişiyi İdam Etti

Radikal dinci terörist örgüt Irak Şam İslam Devleti(IŞİD-DAIŞ) çeteleri Irak’ın Ramadi Kentinde bir Arap aşiretine mensup 75 kişiyi idam etti.

IŞİD Teröristleri Dünyanın En Büyük Katliamlarını Yapmaya Devam Ediyor.

Suriye ve Irak topraklarında vahşi katliamlara imza atan DAIş örgütü, Irak’ın Ramadi kentinde 75 sivili idam etti.

Aşiretin ileri gelenlerinden Naim el-Keud, “Ramadi’nin kuzeyinde terör örgütü IŞİD tarafından kuşatılan 200 aşiret mensubundan, 6’sı kadın, 4’ü çocuk, 75 kişi idam edildi” dedi.

İŞİD’in bir haftadan bu yana Hit ve Ramadi’nin kuzeyinde 380’den fazla aşiret mensubunu idam ettiğini ifade eden Keud, örgütün hala aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 125’ten fazla aşiret mensubunu elinde tuttuğu ve bunların da öldürülme tehlikesi altında olduğunu vurguladı. Keud, Bağdat hükümetinden sivillerin korunması için bölgeye hava destekli askeri operasyon başlatılmasını istedi.

Enbar Operasyonlar Komutanı Korgeneral Raşid Felih, hafta içinde yaptığı açıklamada, terör örgütü IŞİD’in, Enbar’da aralarında polislerin de bulunduğu Sünni Bunmer, (Elbu Nemr) aşireti mensubu 250 kişiyi kaçırdıktan sonra idam ettiğini ileri sürmüştü.

-“Askeri destek gelmezse Ramadi IŞİD’in eline geçebilir”

Öte yandan Enbar vilayetinden bir heyetin Bağdat’ta hükümet yetkilileriyle bir araya geldiği ve askeri destek gelmemesi durumunda, vilayetin merkez ilçesi Ramadi’nin IŞİD’in eline geçebileceği yönündeki endişelerini aktardığı bildirildi.

Söz konusu heyette yer alan Enbar İl Meclis Üyesi Hamid Ahmed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Heyet, Bağdat’ta hükümet yetkilileri ve meclis başkanıyla görüştü ve askeri destek gelmezse 48 saat içinde Ramadi’nin IŞİD’in eline geçebileceği uyarısında bulundu” dedi. Ahmed, Ramadi’yi alması halinde IŞİD’in Bağdat ve Kerbela’ya ulaşmasının “önünün açılacağını” da yetkililere ilettiklerini kaydetti. (Milliyet)

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , , , ,
Tema Fabrika