HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Darbe, gerçekleşen ayetler ve ardından Mehdiyet…

28 Temmuz 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » Darbe, gerçekleşen ayetler ve ardından Mehdiyet…

2016’nın olayların iyice tırmanacağı yıl olduğu biliniyordu. Ve gerçekten de beklenen oldu, olaylar gittikçe şiddetleniyor. Bu yaşadıklarımız daha hiçbir şey değil.

Dünyada yaşanan dehşet ve acı katlanarak artacak, ta ki Mehdi’nin aleni çıkışını hepimiz görene kadar. Bir tek İslam âleminde değil, her yerde dehşet ve acı 2016’larda, 2017’lerde akıl almaz yükselecek, 2018’de ortalık cehenneme dönecek adeta. 2019, 2021’ler 2023’ler; bunlar ise kurtuluş yılları.

Akıl almaz bir vahşet ve dehşet bütün dünyayı saracak. İnsanlar İmam Mehdi’nin zuhurunun şart olduğunu görecek, bunun için Allah’a yalvaracak:

… Belalar çoğalacak, halkı öyle ölüm ve katliamlar saracak ki Allah’ın ve Resulullah’ın haremine sığınacaklar. İşte sadece o zamanda (Hz. Mehdi) zuhur edecektir. (Şeyh Muhammed b.İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 199)

Dünya çareyi anlamazdan geliyor ama öyle bir noktaya gelecek ki anlar hale gelecek. Mehdiyeti çok geç kabul edecekler, çaresizliğin son demlerinde kabul edecekler. Hadislere göre 2017-2021’i bulacak.

Türkiye’de yaşanan bu derin devletlerin planladığı darbede Mehdiyet ile doğrudan bağlantılıdır. Allah Mehdiyeti hâkim etmek için şu anda tüm dünyayı dizayn ediyor. Türkiye’de tam kilit olan ülkedir, Türk milleti de görevlidir. Mehdiyet İstanbul’dan zuhur edeceği için İstanbul’da kutsal şehir olduğu için sadece Allah’ın planı işliyor ve Deccal şehri teslim alamıyor. Bu Fatih Sultan Mehmet’in zamanından beri böyle. Kaderde bu şehirden hakimiyet gerçekleşeceği için şehri feth edemiyorlar.

Yaşanan bu darbe sırasında hem peygamberimizin söylediği hadisler arka arkaya gerçekleşiyor hem de ayetler gerçekleşiyor. Yaşadığımız bu darbe sırasında Allah sağcı, solcu, ateist, Laz, Kürt, Çerkez, yaşlı, kadın, çoluk çocuk herkesi tek bir hedefte kilitledi ve hepsinin kalplerini uzlaştırdı. Böylece şu ayet gerçekleşti:

Ve onların kalplerini uzlaştırdı. Sen, yeryüzündekilerin tümünü harcasaydın bile, onların kalplerini uzlaştıramazdın. Ama Allah, aralarını bulup onları uzlaştırdı. Çünkü O, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir. (Enfal Suresi, 63)

Bundan sonra söylediğimiz gibi olaylar çok daha fazla şiddetlenecek, halk birbirine öyle bir kenetlenecek ki, yıkıp geçmek asla mümkün olmayacak. Kurşunla kaynamış binalar gibi olmak, dağılmaz çözülmez, taviz vermez, geri adım atmaz, zafiyet göstermez bir bütünlük içinde bir yapılanmayı emrediyor. Öylesine sağlam bir kenetlenmeden bahsediliyor ki, hiçbir düşmanın aşamayacağı, hiçbir şeytanın vesvese veremeyeceği, fitneye ve ayrılığa düşüremeyeceği bir toplum akla geliyor ve böylece şu ayet gerçekleşiyor:

“Kuşkusuz Allah kendi yolunda, kurşunla kaynamış binalar gibi saf bağlayarak savaşanları sever.” (Saff Suresi,4)

Ve tüm bu olayların sonunda Hz. Mehdi’nin zuhuruyla Mehdiyet tüm dünyaya hâkim olacak ve şu ayet Allah’ın izniyle gerçekleşecek:

Ve insanların Allah’ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğünde, Hemen Rabbini hamd ile tesbih et ve O’ndan mağfiret dile. Çünkü O, tevbeleri çok kabul edendir.(Nasr Suresi, 2-3)

Bu şerefli milleti çok güzel günler bekliyor, çok aydınlık, çok bereketli günler bekliyor…

Mert Arslanoğlu

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika