HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DHKP-C’ye operasyon 15 Gözaltı

19 Şubat 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » DHKP-C’ye operasyon 15 Gözaltı

28 İlde DHKP-C örgütünün kolu olan Devrimci Memur Hareketine operasyon düzenlendi.Düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 15 kişi gözlatına alınırken 167 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu da gelen haberler arasında..

Ankara,İzmir, Antalya ve Aydın’da DHKP-C adına faaliyet gösterdiği ileri sürülen Devrimci Memur Hareketi’ne yönelik düzenlenen operasyonda, 15 kişi gözaltına alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, istihbarat çalışmaları sonucu, DHKP-C adına faaliyet gösterdiği ileri sürülen Devrimci Memur Hareketi’ne (Kamu Emekçiler Cephesi) yönelik operasyon düzenledi.

Operasyon sonucu, İzmir merkezde 7, Torbalı ilçesinde 2, Tire ilçesinde 1, Antalya’da 2 ve Aydın’da 3 olmak üzere toplam 15 kamu görevlisi, gözaltına alındı.

Bursa’da 16 Kişi Gözaltında

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı DHKP-C Operasyonu kapsamında devlet memuru olduğu öne sürülen 16 kişi bu sabah evlerinde gözaltına alındı.

Bursa polisi bu sabah başlattığı eş zamanlı operasyon ile DHKP-C sempatizanı ve üyesi olduğu öne sürülen 16 kişiyi, düzenlenen eş zamanlı operasyon ile evlerinde gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen zanlıların sorgulamalarına gün içersinde başlanması bekleniyor. Yetkililer çağrılacak olan bazı kişilerin ifadelerine başvurulacağını hedeflerindeki ismin ise gözaltına alınan 16 kişi olduğunu açıkladılar.Zanlıların sorgulamalarının ardından adliyeye çıkartılması bekleniyor.

Operasyon kapsamında 28 ilde toplam 167 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.
Kesk’de Arama

Sabah başlatılan DHKP-C operasyonu kapsamında Ankara’da KESK Genel merkezinde arama yapılıyor.

Ankara’da da polis birçok adreste arama yapıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika