HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyanet camilerde kadınları aşağılayan afişleri kaldırtsın!

30 Ekim 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » Diyanet camilerde kadınları aşağılayan afişleri kaldırtsın!

Diyanet camilerde kadınların aşağılandığı afişlerin asılı olduğundan habersiz mi acaba? Bazı camilerde böyle son derece çirkin, dinimize hiç uymayan afişler asıyorlar. Diyanet hem bu afişlerin kaldırılmasını sağlamalı, hem de yobaz zihniyette kadınların aşağılanmasına son verecek bir eğitim programı hazırlanmalı. Kadınların kötülendiği bütün uydurma hadisler kitaplardan çıkarılmalı. Kadınları aşağılan tüm hadislerin uydurma olduğu insanlara anlatılsın. Kuran da kadın yüceltilir, ama bağnazlar kadınları sürekli küçük görüp köleleştirmişlerdir. İşte yobazların kadınları aşağılayan uydurma hadislerden bazıları:

Namazı bozan şeyler kara köpek, eşek, domuz ve kadındır. (Sahihi Müslim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338 Ebu Davud, Salat, 110/720)

Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta. (Ebu Davud, Tıb, 24/3922; Müslim, Selam, 34/115 Buhari, Nikah, 17/4805)

Kadınları zarar vermeyecek miktarda aç, aşırı gitmeyecek kadar da kıyafetsiz bırakınız. Çünkü kadınlar iyice doyar, güzelce giyinirlerse onlar için dışarı çıkıp gezmekten daha sevimli bir şey yoktur. Fakat onlar biraz aç, biraz da çıplak kalırlarsa onlar için evde oturmaktan hayırlı bir şey yoktur. (İbnül Cevzi, Mevzuat, II/282283; Suyuti, Leali, II/154 İbn Arrak, Tenzihü’şŞeria, II/212213)

Kadınlar bizim baş tacımızdır, Kuran’da kadınların tüm hakları korunmuştur, kadın bir çiçeğe benzetilir. Mehdiyet döneminde tek bir kadına haksızlık yapılamayacak, tek bir kadına şiddet uygulanamayacaktır.

Mert Arslanoğlu

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika