HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ege Üniversitesi Olayları 20 Şubat

20 Şubat 2015
Ana Sayfa » Eğitim » Ege Üniversitesi Olayları 20 Şubat

Ege Üniversitesinde Kürt öğrenciler ile Ülkücü öğrenciler arasında çıkan kavgada kan aktı. Polislerin müdahalede bulunduğu olaylarda bir öğrenci hayatını kaybetti 1 öğrenci de ağır yaralandı. Öğrenciler arasında çıkan gerginlik devam ediyor.

 

İzmir Ege Üniversitesi’nde Kürt öğrencilerin bulunduğu yerleşkeye sayıları 200’ü aşan ülkücü grup taşlı sopalı ve bıçaklı saldırı düzenledi. Yapılan saldırı sonrası çıkan şiddetli kavgada  Fırat Yılmaz Çakıroğlu adlı öğrenci hayatını kaybetti, diğer grup içerisinde olduğu belirtilen Nurullah S. adlı kişi de  karnından bıçaklanarak yaralandı. Hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun bacağından bıçaklanarak yaralandığı, atardamarının kesildiği için hayatını kaybettiği belirtildi. Çakıroğlu’nun hayatını kaybettiğini duyan öğrenciler hastane önünde toplandı. Kavgada karnından yaralanan Nurullah S. adlı kişi  ise Tepecik eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü

ege-universitesi-kavga

Bazı öğrenciler ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü, polis ekiplerigüvenlik kameralarına el koydu, güvenlik birimleri üniversitede geniş güvenlik önlemi aldı.

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika