HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eğer ateist olduğumu Tanrı bilip beni cehenneme atıyorsa, adalet mi bu?

16 Mart 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » Eğer ateist olduğumu Tanrı bilip beni cehenneme atıyorsa, adalet mi bu?

Ateist olanların en çok sorduğu sorulardan biri de bu: Eğer Tanrı tüm her şeyi yaşanmadan biliyorsa, benim de ateist olacağımı biliyorsa ve bundan beni sorumlu tutup cehennemde yakacaksa, böyle bir Tanrının adaletinden söz edilebilir mi? (Allah’ı tenzih ederim.)

Öncelikle Allah’ın ruh verdiği kimse, şuurlu olan kimse cehenneme gitmez. Ama Allah ayetinde çok fazla insanı cehennem için yarattığını söylüyor. Yani bunlar aslında ruhları olmayan, insan görünümünde olan varlıklar. Ama Allah ayetinde bu insanların gerçekte görmediklerini, duymadıklarını, kalplerinin kapalı olduğunu anlatıyor.

Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalpleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır.(Araf Suresi, 179)

Allah’ın aklı, uyguladığı sistem bilinen görünen gibi değil. Ledün ilmi var yani batın ilmi var. Batın ilmi ilimle tam ters, yani bildiğimiz ilmin tam tersi. Nasıl böyle madde ve anti madde varsa bir de aklın karşıtı vardır, buna ledün ilmi denir, batın ilmi. Ama bakın sonuçta, şimdi göreceksiniz Hz. Mehdi çıkacak, Hz. İsa Mesih inecek ama buna rağmen yine şüphe edeceksiniz, bak Hz. Mehdi’den şüphe edeceksiniz hem de ne şüphe. Diyecekler ki, işte “Masonlar, tapınak şövalyeleri, derin devletler destekledi kasten çıkarttılar savaşları, aldılar bu adamı da başlarına geçirdiler.” Hz. İsa Mesih için de, işte “yakışıklı bir genç buldular, sakın annenden babandan bahsetme İsa olduğun imasını yapalım, sen de İsa olursun.” Şimdi bakın, Hz. Musa’nın kutsal sandığı bulunacak, bakın o sandıktan nasıl şüphe edecekler onu da göreceksiniz. Yani yeni yapıldığı, el yapımı olduğu, manna diye bir maddenin içine konduğu, tabletlerin de işte yeni yapıldığı özel el yapımı olduğu, Hz. Musa’nın devrinden kalmadığı. Yahut kalsa bile taşın eski fakat yapımın yeni olduğu.

İnsan aklının şüpheciliğinin ucu-bucağı yoktur. Bakın bütün kutsal emanetler bulunacak, akıl almaz şüphecilik orada da devreye girecek. Özel olarak Allah öyle yaratmıştır. Bu şüphecilikten dolayı Hz. Mehdi vefat ediyor, müthiş bir burukluk meydana gelecek. Hz. İsa Mesih vefat ettikten sonra insanlar iptal oluyorlar. Yani akıl almaz bir çöküş başlıyor, iman çöküşü. Şüpheciler ya. Diyorlar “Ona Mehdi dedik ona da İsa dedik, halbuki bunlar normal adamdı, böyle bir şey de yoktu” diyor “kıyametin kopacağı da yok, bunlar kıyamet alameti değil bu kişiler, boş yere kandık” diyecekler. Allah esirgesin yayıldıkça yayılacaklar, azdıkça azacaklar, kudurdukça kuduracaklar. Çünkü bakacak ki hiç öyle bir şey yok, kıyametin alameti yok bir şey yok. İşte tam böyle devam ederken 1545 hicri, yılda kıyamet kopacak. (Miladi 2120) Bediüzzaman’ın verdiği tarih doğru Allahualem.

Bu tarihi bir granit kaya üstüne yazsınlar gençler bir zahmet 1545 diye, altına da kıyamet diye not düşsünler. 46’yı bakın göremeyecekler, Allahualem 1545. İstanbul’da akşam vaktine doğru başka şehirde değil, akşam vaktinde. Akşam namazı hemen kılınıyor ya o işte kıyameti karşılamamak için yapılıyor. Akşam namazı ezan okundu mu hemen kılınır. Kıyamet çünkü akşam vakti olacak yani yatsıya yakın, yatsıya az bir şey kala ama İstanbul için bu, sadece İstanbul için. Bu boğaz, şimdi boğaz karşı karşıya, boğaz önce birbirine bir değecek sonra geri çekilecek, değecek geri çekilecek öyle bir sistem. “İnsanlar dehşetten saçları bembeyaz olur” diyor ayette. Bir mucize olarak oluyor. Yani böyle fosforlu gibi bembeyaz oluyor saçları, o dehşeti daha da artırıyor. “Ve insanlar sarhoş gibidir” diyor ne konuştuklarını bilmezler. Mesela adama adını sorsan başka bir şey söylüyor konuşamıyor. Böyle kontrolsüz hareketler el-kol hareketleri korkunun şiddetinden konuşamıyor. Halbuki normalde mesela adamın evini basıyorlar silahlı çatışmaya giriyor korkmaz. Ama kıyamet bütün dünya gittiği için akıl almaz korkuyor. Çünkü öldüğünde çoluğu-çocuğu kalıyor diye düşünüyor veyahut insanlık devam ediyor diye düşünüyor yine rahat oluyor. Ama kıyamette denilenlerin hepsinin doğru olduğunu anlamış oluyor. Yani ahiretin de doğru olduğunu anlamış oluyor, o yüzden müthiş bir dehşet yaşıyorlar. Bir de Allah dediğini yapıyor yani onu yanlış biliyorlar. Birisiyle konuşmuştum da işte söylüyorum “Allah kıyar mı?” diyor. Kıymaz olur mu? Kıyar tabii ki. Olur mu, adalet ne o zaman? Öyle bir şey yok düz mantık var. Ama iyi bir insana, şuuru açık bir insanın cehennemi olmaz, onu söyleyeyim. Bak iyi bir insan, samimi bir insan şuuru açıksa asla ve asla cehenneme gitmez, asla.

Mert Arslanoğlu

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika