HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

El Kaide Vahşeti- Kamyon soförleri kurşuna dizildi

27 Ağustos 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » El Kaide Vahşeti- Kamyon soförleri kurşuna dizildi

Sosyal medya ve video sitelerinde yer alan bir videoda el kaideci çetelerin yaptığı vahşet gözler önüne seriliyor. Görüntülerin Irak topraklarında çekildiği iddia edilirken, görüntülerde 3 kamyon şoförü Kuran-ı Kerim ayetleri ve tekbir eşliğinde vahşice katlediliyor.

Vahşi katliamı gerçekleştiren çetelerin Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren el kaide terör örgütünün  askeri kanadı, Irak ve Şam İslam Devleti adı altında birleşen gruptan olduğu  iddia ediliyor.
Eli silahlı terörist çeteler  Irak’ın batısında yer alan Ramadi kentinde bölgeden geçen Irak-Suriye uluslararası yolda kontrol noktası oluşturmuş olarak görüntüleniyor.

Irak-Suriye uluslararası yoldan  geçen Suriye plakalı 3 TIR’ı durduran el kaideci çeteler, kimlik kontrolü yaptığı esnada şoförlere dini içerikli sorular soruluyor.

Şoförler bir yandan bildikleri kadarıyla dini cevaplar veriyor bir yandan da ekmek parası için geldiklerini söylüyorlar.

Şoförlere bir takım dini sorular soran el kaideci çeteler, 3 şoförü vahşice kurşuna diziyor.

Elinde silah bulunan terörist grup, Suriye Devlet Başkanı Beşar  Esad ve  Irak Başbakanı Maliki aleyhine slogan atıkları görülüyor.

El Kaideci çeteler,”Maliki’nin askeri komutanları görün, hani diyordunuz Bağdat-Şam-Amman uluslararası yolun güvenliğini sağladık.İşte alın size, uluslararası yolun kimin elinde olduğunun ispatı, işte bu yol islam devleti mücahitlerinin elindedir” diyor.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika