HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13335 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Esenyurt BDP İlçe Binasına Silahlı Saldırı

22 Nisan 2012
Ana Sayfa » Genel Haberler » Esenyurt BDP İlçe Binasına Silahlı Saldırı

İstanbul Esenyurt BDP İlçe Binasına kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi.Yapılan silahlı saldırıda ölen ve ya yaralanan olmadı.

Esenyurt İlçe binasına akşam saatlerinde 8 ila 10 kişilik bir grup tarafından silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, İlçe Eşbaşkanı Kudret Gülüm, daha öncesinden polise haber vermelerine rağmen hiçbir müdahalenin yapılmadığını belirtti.

BDP Esenyurt İlçe Örgütü’ne 8 ile 10 kişilik bir grup tarafından silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saat 17.30 sularında gerçekleştirilen saldırıda parti binası zarar görürken ölen ya da yaralanan olmadı. Konu hakkında görüştüğümüz BDP Esenyurt İlçe Eşbaşkanı Kudret Gülüm, saldıran kişileri tanıdıklarını ve sürekli sorun yaşandığını belirtti. Akşam saatlerinde gerçekleştirilen saldırıdan yarım saat önce parti çalışanları ve grup arasında tartışmaların yaşandığını ve iki yöneticinin çeşitli yerlerinden darbe aldığını aktaran Gülüm, “Bugün partimize saldırıyı gerçekleştiren kişiler haftalardır bizim partimizin adını kullanarak faaliyet yürütüyordu. Bu grubun faaliyetlerinden kaynaklı mahalle sakinlerinden sürekli şikayet alıyorduk. Bizim adımıza faaliyet yürütmemeleri için kendilerini çoğu kez uyardık ama bir sonuç alamadık” dedi.

Haftalar öncesinden bu grubun mahallede yarattığı sorunlar ile ilgili polisi bilgilendirdiklerini ama hiçbir şeyin yapılmadığına dikkat çeken Gülüm, “Polis bilinçli olarak gerekeni yapmadı. Gereken zamanında yapılsaydı bugün bu saldırı gerçekleşmezdi” şeklinde tepkisini dile getirdi. Gülüm, son olarak kendilerine dönük gerçekleştirilen saldırıyı protesto etmek için saat 19.00’da basın açıklaması yapacaklarını duyurdu.

Olayla ilgili gözaltı olmazken polisin parti binasında inceleme yaptığı öğrenildi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika