HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Evrim teorisini çürüten 3 neden…

15 Haziran 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » Evrim teorisini çürüten 3 neden…

Evrim teorisi 21. Yüzyılda hala ortaokullarda, liselerde ve üniversitelerde okutuluyor. Halbuki evrim teorisi hiç yaşanmamış, hiç gerçekleşmemiş köhne bir teoridir ve 21. Yüzyılın bilimsel delilleriyle çürütülmüştür. Evrim teorisini hala srarla savunanlar bilimsel delilleri görmezden geliyorlar. Evrim teorisini çürüten üç nedeni kısaca şöyle tanımlayabiliriz:

1.Fosil kayıtları: Dünyanın çeşitli bölgelerinde geçmişte yaşamış canlılara ait yaklaşık 700 milyon fosil bulunmuştur. Bu fosiller ile günümüzde yaşayan canlı örnekleri arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Bu durum, evrim teorisinin iddia ettiği gibi canlıların tarih içerisinde ilkelden gelişmişe doğru bir gelişim gösterdiği iddiasını tümüyle yalanlamaktadır.

  1. Proteinin kompleks yapısı: Proteinler canlılığın temel yapıtaşıdır. Bir proteinin var olabilmesi için onun üretimini sağlayan enzimlerin ve bu enzimleri üretecek olan DNA’nın var olması, ayrıca proteinin üretileceği hücrenin belirli bir ısı ve pH değerinde olması gerekir. Oysa enzimlerin, DNA’nın ve hücrenin varlığı da ancak proteinlerin varlığıyla mümkündür. Dolayısıyla bunlardan hiçbiri diğerinden önce oluşamaz; hepsi aynı anda var olmalıdır. Bu nedenle bir protein molekülünün tesadüflerle ortaya çıkması ihtimali SIFIRDIR.
  2. İndirgenemez komplekslik: İnsan gözü,kuş kanadı, vücut sistemleri, akciğerler, yarasanın sonar sistemleri gibi doğada sayısız örneği bulunan kompleks sistemlerin sözde evrimsel bir süreç içinde aşama aşama oluşması mümkün değildir. Örneğin insan gözü, birbiriyle uyum içinde çalışan 40 ayrı parçadan oluşur. Bunlardan bir tanesi dahi sistemden çıkarıldığında göz görme işlevini yerine getiremez. Böyle bir yapının aynı anda tüm parçalarıyla birlikte üstün akıl sahibi bir Yaratıcı tarafından yaratılmış olması gerekir.

Darwin’den acı bir itirafla yazımızı bitirelim:“Farklı mesafelerdeki cisimleri benzersiz bir mükemmellikte odaklayan, farklı oranlardaki ışığa göre kendisini uyarlayan göz gibi bir organın doğal seleksiyona dayalı rastlantılarla ortaya çıktığını öne sürmek, itiraf ediyorum ki, olabilecek en yuksek düzeyde saçmalıktır. (Charles Darwin, The Origin of Species, First Edition, New York, 1979, s. 217)

 

Mert Arslanoğlu

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika