HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Facebook’ta Doğum Günü Davetiyesi Krizi

23 Eylül 2012
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Facebook’ta Doğum Günü Davetiyesi Krizi

Hollanda’nın Kuzeyinde bulunan Haren Kentinde yaşayan 16 yaşındaki genç kız, facebook üzeri doğum günü davetiyesini yanlışlıkla 30 bin kişiye gönderdi.Davetiyeyi alan facebook üyelerinden yaklaşık olarak 3 bin kişi katıldı.Davetiyeye katılanları kontrol etmekte zorluk yaşana polis ile davete katılanlar arasından gerginlikler yaşandı..

Genç kızın Facebook üzerinden arkadaşlarına göndermek istediği davetiye gizlilik ayarını yanlış seçtiği için 30 bin civarında kişiye gitti. Daha sonra da hızla yayılan haberle şehre gelenleri polis kontrol etmekte zorluk çekti. Polisin müdahalesinden önce kalabalık sokak tabelalarına, dükkanların vitrinlerine zarar verdi, 1 otomobili ateşe verdi.

İnternette bir kampanyaya dönüşen parti için 600 civarında polis görev aldığı ve olaylar sırasında üçü ağır olmak üzere altı kişinin yaralandığı bildirildi.

Davetiyeyi internette gören çoğu alkollü ya da uyuşturucu alan 3 bini aşkın genç, Haren şehrindeki evin önünde toplanıp partiye katılmak isteyince olay çıktı. Gençler, mahalleyi savaş alanına çevirdi. Polis de taşlanınca çevik kuvvet bölgeye geldi. 20 kişi gözaltına aldı, 4’ü ağır 30 kişi yaralandı. Genç kızın büyük şok yaşadığı belirtildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika