HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Facebook’ta Gönderilerin Otomatik Olarak Silinmesi

12 Şubat 2015
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Facebook’ta Gönderilerin Otomatik Olarak Silinmesi

Sosyal paylaşım devi facebook, çok konuşulacak bir özellik geliştirdi. Sosyal paylaşım sitesi facebook, gönderilen zamanlanarak otomatikmen silinmesi görevini yapan bir uygulama hazırlıyor. Uygulama eklenirse, gönderilerinizi zamanlayıp belirtilen zamandan sonra silinmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

Sosyal Paylaşım devi facebook, yine çok konuşulacak bir uygulama gelirtirdi. Zamanlanan içeriğin silinmesini öngören uygulama ileriki günlerde facebook özelliklerine katılacak.

The Telegraph’ın haberine göre, Facebook’a eklenecek yeni bir özellik ile, kullanıcılar
gönderilerinin, kendi belirleyecekleri sürenin sonunda kendiliğinden silinmesini sağlayabilecekler.

Yeni uygulamaya ait olduğu belirtilen ekran görüntülerine göre, Facebook kullanıcılarına herhangi bir yere yazdıkları gönderilerin bir saatten bir haftaya kadar, belirledikleri yerde ne kadar kalması isteniyorsa, o süre kadar kalmasını sağlayacak olan bir opsiyon sunulacak. Gönderiler, kullanıcının belirleyeceği sürenin sonunda tamamen silinmiş olacak.

Facebook yetkilisi, The Next Web’e verdiği roportajda, pilot uygulama olarak iOS işletim sistemleri için küçük yenilikler içeren bir güncelleme planladıklarını söyledi.

Yetkiliye göre, bu yeni özellik ile, kullanıcılara, gönderilerini ileri bir tarihte tamamen silebilmeleri konusunda bir zaman çizelgesi opsiyonu sunulması amaçlanıyor.

Gönderilerin tamamen silip silinmeyeceği kesin olmasa bile yine de Facebook’un veri tabanında saklanacak.

Uygulamanın ne kadar başarılı olacağı merak konusu; çünkü, Facebook 2012 yılında da, gönderilen mesajın ne zaman karşı tarafın göreceğini ayarlayan bir uygulamayı devreye sokmuştu. Ancak bu özellik başarılı olmadı ve “Poke” özelliği gibi tarihe karışmıştı.

Bütün bu gelişmeler, akıllara Facebook kendi kendi yok mu ediyor sorusunu getiriyor. Çünkü, mevcut durumda 10 yıl önce bir yazdığınız bir gönderiyi bu gün hala görebiliyorsunuz. Eğer insanlar gönderilerini ilgili yerlerde sadece bir hafta tutmak isterse, Facebook’un gelecekte ne olacağı merak konusu.

Kaynak-Milliyet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , , ,
Tema Fabrika