HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Flaş-Serekaniye’de Çatışmalar Şiddetlendi

19 Ocak 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Flaş-Serekaniye’de Çatışmalar Şiddetlendi

Suriye’nin Kürdistan Bölgesinin Serekaniye Kentine ağır silahlar eşliğinde giren çeteler ile YPG güçleri arasından çatışmalar 3 gündür aralıksız devam ediyor. Şu ana kadar çıkan çatışmalarda 2 YPG üyesi öldürülürken 84 çete elemanının da öldürüldüğü gelen haberler arasında..

Alınan bilgilere göre, 16 Ocak günü Ahrar-ı Resul, Ahrar Heran ile Şuheda El Tahiriye isimli gruplar sınırı geçerek YPG güçlerine karşı  geniş  çaplı bir saldırı başlattı. Saldırıda siviller de hedefe alındı. Ağır silahlar taşıyan ve tank kullanan gruplara, YPG güçleri anında ve sert müdahalede bulundu.

Silahlı gruplar son olarak yedi tank ile sınırı geçerek bombalamada bulurken, kentteki evler ve alt yapı ağır maddi zarar gördü. Karşılık veren YPG güçleri bir tankı imha ederken, bir tank da devrildi.

Saldırıda İki YPG Militanı Öldürüldü

Çetelerin saldırısı sonucu öldürülen YPG’lilerin Evdirrehman Sileman ve Ferhat Eli Qewas adlı YPG militanlarının  olduğu öğrenildi.

Cenazeleri Türkiye Sınırına Gömdüler İddiası!

YPG Güçleri karşısında bozguna uğratılan çetelerden 84 kişinin öldürüldüğü ve  bugün 150 kadar silahlı kişi cenazeleri en az beş saat boyunca tahıl ofisi çevresinde defnettiler.

cete

Çeteler Ölülerini Türkiye Sınırında Toplu Mezarlara Gömdüler

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika