HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Futbolcu Burak Bombayla Parçalandı

18 Kasım 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Futbolcu Burak Bombayla Parçalandı

Alman Bild Gazetesi bugün  Alman Milli Futbolcu Burak Karan’ı manşetine taşıdı. Gazete ünlü Türk futbolcu ve  Alman Milli Takımında oynayan Burak Karan’ın Suriye’de Esad güçlerine karşı savaşırken bombayla parçalandığını yazdı.

Alman Bild gazetesi, bugün manşetine Türk Burak Karan’ı taşıdı. Burak Karan, Leverkusen, Hertha Berlin,Hamburg ve Hannover genç takımlarında oynadıktan sonra Alemannia Aachen’e transfer olmuş ve 1 Temmuz 2008 yılında daha 20 yaşındayken futbolu bırakmıştı.

Gazetenin verdiği haberde, kız kardeşi Zuhal’in anlattıklarına göre, Burak futbolu bıraktıktan sonra sadece cihattan bahseder olmuş. Burak, El Kaide ile ilgisi olduğu şüphesi ile Federal Başsavcılık tarafından takibe alınmış ancak tutuklanmasına gerek görülmemiş.

Haberde ayrıca, “Burak, Suriye’deki militanlara yardım için başta ilaç olmak üzere bağış toplamış ve yollamış. Ancak yardımların yerine ulaştırılamadığını öğrenince 7 ay önce karısını ve iki çocuğunu alarak Türkiye sınırına gidiyor. 11 Ekim’de, Türkiye sınırına 2 kilometre mesafedeki Aziz kasabasına bağlı bir köyde, hükümet güçlerinin hava saldırısında ölmüş” ifadelerine yer verildi.

Alman Bild Gazetesi, Burak’ın kardeşi Mustafa’nın şimdi Burak’ın 23 yaşındaki karısı Gülsüm ile 3 yaşındaki oğlu Abdullah ile 10 aylık Abdurrahman’ı mülteci kamplarında aradığı belirtti.

Kaynak-DIŞ HABERLER

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika