HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gerçek şu ki kıyamet saati yaklaşarak gelmektedir

31 Temmuz 2014
Ana Sayfa » Köşe Yazıları » Gerçek şu ki kıyamet saati yaklaşarak gelmektedir

Allah; O’ndan başka İlah yoktur. Kendisinde hiçbir şüphe olmayan kıyamet gününde sizleri muhakkak toplayacaktır. Allah’tan daha doğru sözlü kimdir? (Nisa Suresi, 87)

Kıyamet yaklaşarak geliyor. İnsanların çoğunun inancının aksine, kıyamet hiç de uzak değil. Kıyamet günü Kuran’da haber verildiği üzere, “İnsanların, alemlerin Rabbi için kalkacağı gündür.” (Mutaffifin suresi, 6). Kıyamet kopuğu anda dünyada taş taş üzerinde kalmayacak, dünyada yaşam bir daha asla mümkün olmayacak.

Hz. İsa şu anda hayatta, Hz. Mehdi şu anda hayatta. Peygamberimiz Hz. İsa’nın ve Hz. Mehdi’nin zuhur alametinin kıyamet habercisi olduğunu bildiriyor. Artık sona doğru yaklaşıyoruz. Peygamberimiz hadislerinde kıyametin 2120 yılında kopacağını bildiriyor.

Kıyamet koptuktan sonra zaten bütün fizik kanunları, kimya kanunları değişiyor. Yeni bir boyuta geçiliyor. Artık çekim kanunu yok, diğer kanunlar yok.

Allah Hz. Mehdi ve Hz. İsa son kez dünyaya İslam’ı hakim etsinler diye kıyameti erteliyor. İnsanlar zannediyorlar ki kıyamet öylesine erteleniyor, halbuki Mehdiyet vesilesiyle erteleniyor. Mehdiyetten bahsedildiği için, Mehdi’den bahsedildiği için, Mehdi faaliyette olduğu için, Mehdi talebeleri faaliyette olduğu için, Mehdiyet yoğun anıldığı için kıyamet Allah tarafından erteleniyor.

MA-yazi 235

Kıyametten önce Hz. İsa ve Hz. Mehdi’nin dünya çapında yapacağı tebliğ ile İslam bütün dünyaya nurunu neşredecek, tam anlamıyla kamil anlamda İslam yayılacak.  Hz. İsa’nın gelişi ile dünya tamamen metafizik bir ruhun içerisine girecek. Maneviyat ağırlıklı, maneviyat hakimiyeti olan bir ruh hali ve atmosfer bütün dünyaya hakim olacak.

Peygamberimizin hadislerinden kıyametin inkar edenlerin üzerine kopacağını anlıyoruz. İnkar edenler Kuran’ı tamamen ortadan kaldıracaklar, dünyada tek bir sayfa Kuran kalmayacak. “Allah Allah” diyen kalmayacak, Ondan sonra kıyamet kopacak. Ama daha önce İslam hâkim olacak, İslam ahlakı tüm dünyaya hâkim olacak. Hz. İsa dünyaya geri dönecek. Bir bayram yerine dönecek dünya. Yaklaşık 60-70 yıl çok güzel bir hayat yaşanacak. Ondan sonra gerileme başlayacak. Bir süre sonra da yeryüzünde iman eden kalmayacak.”

“… Hicri 1506’yı görenler de Müslümanlığın ne kadar geri çekileceğini, ne kadar çok az sayıda Müslüman kaldığını görecekler. Zaten o zaman anlamış olacaklar. Ondan sonra sürekli gerileme var. Gerileyecek, gerileyecek, gerileyecek…Üç büyük ihtilal olacak diyor Said Nursi. Yani Yecüc Mecüc’ün ihtilalleri bunlar. Kan dökmeleri olacak. Ama asıl Yecüc ve Mecüc 1. Dünya ve 2. Dünya harpleridir. Yani asıl kastedilen Yecüc ve Mecüc çıkmıştır.  Bediüzzaman “Tarih içinde sürekli çıkmışlardır” diyor. Ama en kapsamlısında yaklaşık 350 milyon insanı öldürüp şehit ettiler. Ki Deccal’in ordusudur aynı zamanda ve Yecüc Mecüc’ün zuhurudur. Ama sonunda yine tabi faşist ve komünist tarzı ihtilaller olacak ileri aşamalarda. Dünya çapında büyük olaylar olacak. “Ama tam insanların şımarıp azgınlaştıkları bir dönemde, dünya divane olacak” diyor. Bediüzzaman. “Çünkü” diyor “Kuran başından alınacak” diyor. “Dünyanın beyni gidecek” diyor. “Dünyanın beynidir Kuran” diyor. “Kuran’ın ref edilmesiyle (kaldırılmasıyla) dünya artık divane olur” diyor.

“Şimdi şöyle, Hz. Mehdi’den sonra Hz. İsa’dan bir süre sonra, “Hicri 1506’dan sonra” diyor Bediüzzaman, “bir taife-i mücahide’nin son zamanlarına bakar” diyor. Hz. Mehdi talebelerinin artık son yaşlılık dönemleri, yani en son dönemleri diyor. Bir süre sonra “gizli malubane mücadele başlayacak” diyor. Yani, “üç inkılâb-ı azim olacak” diyor. Komünist ihtilal tarzında ihtilaller olacak diyor peş peşe. Bu, sürekli bozulmalar demektir. Kan akacak, rezalet çıkacak, kargaşa çıkacak. En son aşamada insanlar genetikle oynayarak, artık hücre ile oynayarak ‘biz de insan yaratırız, biz haşa Allah’ız demeye başlayacaklar’. Yani, akli dengelerde biraz bozulmalar olacak. Kabe yıkılacak, Kabe’yi dümdüz yapacaklar; böyle kutsal mekan bırakmayacaklar. Camileri yıkacaklar, Kuran kalkacak. Kuran’ı nerede bulurlarsa yakıp tahrip edecekler. Müslümanlar kendilerini çok şiddetli titizlikle gizleyecekler. Müslümanları tuttuğu yerde öldürecekler, o derece azgınlaşacaklar. Müslüman kalmayacak ve kıyamet inkar edenlerin başına kopacak.

Sonuç olarak Bediüzzaman’ın ayetten ve hadisten yaptığı hesaplamalara göre; Kıyamet 2120 gibi, dünyaya büyük bir göktaşının vurmasıyla başlayacak. Kıyametten önce ehli imanın ruhları kabzedilecek. İri bir göktaşı dünyaya vuracak, dünyayı delip geçecek, bir daha vurduğunda dünya dönüş yönünü değiştirecek ve ters yönde dönmeye başlayacak. Ondan sonra da dünyada taş taş üzerinde kalmayacak…

Mert Arslanoğlu

 

mertarslanoglu@yahoo.com.tr

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : ,
Tema Fabrika