HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Haber Siteleri Habercilikte Rakipsiz

01 Mayıs 2013
Ana Sayfa » Genel Haberler » Haber Siteleri Habercilikte Rakipsiz

21. yüzyılın içindeyiz, iletişim ve bilgi çağındayız. Bu anlamda ihtiyacımızı karşılayan en önemli mecra internet.

İnternet 1990’lı yıllarda yaygınlaşmaya başladığında sanırım kimse haberciliğin bu mecraya kayacağını düşünmemiştir. Oysaki, günümüzde 2013 yılında internetteki en büyük alanların başında haber siteleri geliyor. Bu alan öyle gelişti ve genişledi ki, haber sitelerinin sayısını tahmin etmemiz bile olanaksız. Haber sitelerinin hem sayısı arttı, hem de içerik anlamında farklılaştı. Kimisi sadece basılı yayıncılığın bir kolu olarak hizmet verirken, kimisi de sadece internet ortamında hayat buldu.

Hedef kitlelere baktığımızda ise çok çeşit görüyoruz. Yerel bazlı siteler olduğu gibi tamamen genel konulara eğilenler de var. Bunun dışında daha spesifik alanlarda hizmet veren haber sitelerinden de bahsetmeliyiz. Sadece ekonomi, sağlık ya da spor haberlerini veren siteleri örnek gösterebiliriz.

Son zamanlarda bu alan öyle ilerledi ki, sadece yazılı ya da fotoğraflı habercilik hizmeti değil, video görüntülü haberler de verilmeye başlandı. Artık, neredeyse her haberin bir fotoğrafı ve videosu var. Ayrıca, sunulan çoklu bilgi edinme olanağı sayesinde tıkladığımız haber dışında, ilintili haberler arasında bir gezinti de yapabiliyoruz.

Peki, haber siteleri bu kadar yaygınlaştı ve bir sürü insan bu mecrada çalışmaya başladı. “Sanal ortamda nasıl para kazanılıyor” diye düşünebilirsiniz. Cevabı aslında çok basit: Reklam. İçerik, tıklanma oranları ve reklam ilişkisi içerisinde hızla gelişen internet teknoloji yarının haber sitelerine nasıl yansıyacak tahmin etmek zor.

Haber Siteleri Habercilikte Rakipsiz

Haber Siteleri Habercilikte Rakipsiz

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , ,
Tema Fabrika