HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hakkari’de çatışma 2 asker şehit iddiası

24 Şubat 2014
Ana Sayfa » Genel Haberler » Hakkari’de çatışma 2 asker şehit iddiası

Beyaztepe ve Karaçalı bölgelerinde PKK militanları ile Güvenlik Güçleri arasında çatışma çıktığı ileri sürüldü. Çıkan çatışmada iki askerin şehit olduğu PKK’ye yakın kaynaklarca ileri sürüldü.

Şırnak’ın Uludere İlçesi Roboski köylüleri, çatışma bölgesine doğru yola çıktı.

Irak Federal Kürdistan bölgesi ile Türkiye arasındaki sınırda yer alan Beyaztepe ve Karaçalı bölgelerindeki güvenlik yolu yapımı nedeniyle bir süredir devam eden gerginliğin ardından bugün PKK militanları ile Güvenlik Güçleri  arasında çatışma çıktığı ileri sürüldü

PKK militanlarının  sınırdan iş araçlarına taciz ateşi açması üzerine TSK tarafından Kuzey Irak’taki hedeflere yönelik Kobra tipi heyikopter ve obüs toplarıyla karşılık verilmişti. Sınırda kısa süreli çatışma yaşanmıştı. Bir uzman çavuş ayağından yaralanmıştı. Bugün de Beyaztepe ve Karaçalı noktasında, asker ile PKK militanları  arasında çatışma çıktığı bildirildi.

Çatışma devam ederken, hava saldırısında 34 kişinin yaşamını yitirdiği Uludere’den Kuzey Irak sınırına doğru köylülerin yürüylüşe geçtiği haberleri geldi. Yürüyüşe, Uludere ilçesi Şenova beldesi BDP ilçe yönheticileri, Roboskili aileler ve civar köylerden kalabalık bir grubun katıldığı, çatışma bölgesine doğru yürüyüşün sürdüğü öğrenildi.

İki asker şehit oldu iddiası
PKK’nın silahlı kanadı HPG’den yapılan açıklamada ise dün saat 16.00 sularında yaşanan çatışmalarda 2 askerin yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika