HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Halley Kuyruklu yıldızı, kıyamet ve Mehdiyet…

19 Nisan 2015
Ana Sayfa » Genel Haberler » Halley Kuyruklu yıldızı, kıyamet ve Mehdiyet…

Dünyanın çok yakınından geçen bir kuyruklu yıldız… Yönü doğudan batıya doğruydu. Bu kuyruklu yıldız Güneş ve ay tutulmalarından sonra ortaya çıktı. Peki bu kuyruklu yıldızın çıkışı bir tesadüf müydü, yoksa kıyametin yakın olduğunun ve Hz. Mehdi’nin zuhurunun alametlerinden biri miydi?

Yazılarımda peygamberimizin gerçekleşen ahir zaman alametlerinin özenle gizlendiğinden sürekli bahsediyorum. Halley kuyruklu yıldızı da bu alametlerden biridir. Bu kuyruklu yıldızın çıkışı sıradan bir olay değildir. Peygamberimiz bu yıldızın çıkacağını 1400 yıl önce bizlere bildirmiştir.

Mehdi’nin çıkışından evvel, (her tarafı) aydınlatan kuyruklu bir yıldız doğacaktır. (Kıyamet Alametleri, s. 200)

MA-yazi 351

Hicri 1406’da yani Miladi 1986 yılında “Halley” kuyruklu yıldızı Dünyamızın yakınından geçmiştir. Bu kuyruklu yıldız parlak ışıklı bir yıldızdır.

O gelmeden önce, doğudan ışık veren bir kuyruklu yıldız görünecektir. (El-Kavlu’l Muhtasar Fi AlamatilMehdiyy-il Muntazar, s. 53)

Halley’in hareket yönü doğudan batıya doğrudur. Halley’in Ahir Zaman’a rastlayan bu son geçişi, hadislerde bildirildiği gibi bizlere Hz. Mehdi(as)’ın çıkışını duyurmaktadır.

O yıldızın doğması, Güneş ve Ay tutulmasından sonra olacaktır. (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 32)

Halley 1981 ve 1982 yani Hicri 1401-1402 yıllarında meydana gelen Ay ve Güneş tutulmaları olayından sonra ortaya çıkmıştır.

Tarih boyunca bu kuyruklu yıldızın geçtiği zamanlarda Müslümanlar açısından çok önemli sayılabilecek hadiseler meydana gelmiştir. Peygamberimiz’den aktarılan rivayetlere göre bu yıldız göründüğünde;

Hz. Nuh kavmi helak olmuş,

Hz. İbrahim ateşe atılmış,

Hz. Musa ile mücadele eden Firavun ve kavmi yok edilmiştir.

Ayrıca bu yıldız geçtiğinde meydana geldiği rivayet edilen diğer önemli olaylar da şunlardır:

Hz. İsa doğmuştur.

Peygamber Efendimiz’e ilk vahiy gelmeye başlamıştır.

Osmanlı Devleti tarih sahnesinde yer almaya başlamıştır.

İstanbul Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedildiğinde de bu yıldız görülmüştür.

Halley Kuyruklu Yıldızı Hakkında Bazı İlginç Rakamlar şöyle:

Halley kuyruklu yıldızı ile ilgili bazı sayıların “19” sayısının tam katları olması da oldukça dikkat çekicidir:

Halley Kuyruklu Yıldızı 76 yılda bir geçiyor 76 = 19 x 4    76 19’un 4 katıdır.

Bu yıldız en son Hicri 1406’da görüldü 1406 = 19 x 74

Halley yıldızının geçmiş olduğu Hicri 1406 yılı 19’un tam 74 katıdır. “74” sayısı ise aynı zamanda Kuran-ı Kerim’de 19 mucizesine işaret edilen MÜDDESSİR Suresi’nin sıra numarasıdır.

Kuran’ın Müddessir Suresi’nin 30. ayetinde “19” sayısının müminler için bir rahmet, inkâr edenler için ise bir fitne vesilesi olduğu bildirilmektedir.

Halley kuyruklu yıldızının 19 ile olan bu dikkat çekici bağlantısı da, inkâr edenler üzerine bir fitne, müminlere ise bir rahmet müjdelediğine işaret ediyor olabilir.

Müddessir Suresi’nin 1. ve 2. ayetlerinde Hz. Muhammed (sav)’e şeytandan Allah’a sığınırım.”EY BÜRÜNÜP ÖRTÜNEN! KALK VE BUNDAN BÖYLE UYAR” şeklinde buyurulmaktadır. Bu, ayetlerin anlamı açıktır. Fakat bu ayetlerin ahir zamana yönelik ikinci bir örtülü, gizli işaretleri de bulunabilir. Belki de “EY GİZLENEN” denilerek Resulullah Efendimiz’in soyundan gelecek olan ve Hicri 1406’da çıkış alametlerinden biri yani Kuyruklu Yıldızın doğuşu hadisesi belirecek olan Hz.Mehdi’ye işaret ediliyor olabilir.

Bir başka mucizevi işaret ise Halley yıldızının, 1986 yılındaki geçişinin, Hz. Muhammed’in peygamberlikle vazifelendirildiği MS. 607’den bu yana 19. geçişi olmasıdır.

Mert Arslanoğlu

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : ,
Tema Fabrika