HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hayat çok kısa, Allah herşeyin hesabını soracak…

21 Şubat 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » Hayat çok kısa, Allah herşeyin hesabını soracak…

Sorumluluk hissi güçlü olmalı, hayat çok kısa, mesela gripten sonra savunma sistemi vücuduna saldırıp, insan komaya girebilir, beyin hasarı oluşabilir. Ölüm ihtimali herkes için her an var.

Hayat hemen gelip geçiyor, insanın sorumluluk hissinin çok güçlü olması, herşeyi çok titiz takip etmek lazım. Allah herşeyin hesabını soracak.

Gerçek şu ki size Rabbinizden basiretler gelmiştir. Kim basiretle-görürse kendi lehine, kim de kör olursa (görmek istemezse) kendi aleyhinedir. Ben sizin üzerinizde gözetleyici değilim. (En’am Suresi, 104)

Şüphesiz insana kendi emeğinden başkası yoktur. (Necm Suresi, 39)

Hayatını ne için harcadığına bakmalı insan… Alışveriş merkezlerinde geçirdiği vakitler, saatlerce internetten kazak, çizme aradığı saatler, saatlerce yaptığı boş konuşmalar, nefsini eğlendirmek için harcadığı saatler… Ve sonunda Allah’ın tamamen unutularak boşa harcandığı bir hayat… Allah herşeyin hesabını tek tek soracak…

Hayatını böyle bomboş geçiren milyonlarca insanın yanında bir de hayatını Allah’a adayan bir avuç mümin var. Onlar hayatlarının her anını Allah rızası için harcıyorlar, ibadetlerine çok titizler. Sürekli salih amel peşindeler. Hayatlarını Allah’a adamışlar, bu dünya için değil ahiret için yaşıyorlar.

Şimdi bu iki gruptan hangisi daha akıllı, hangisi şuurlu, hangisi vicdanlı? Ve yolun sonunda nasıl bir sonsuz hayat ile karşılaşacaklar bir düşünün… Hayatını bomboş geçirenler sakın karşılaşacakları  sonsuz ızdıraba şaşırmasınlar. Çünkü kendilerine yapılan her hatırlatmadan yüz çevirdikleri için bunu hak ediyorlar…

İşte bunlar, ahireti verip dünya hayatını satın alanlardır; bundan dolayı azapları hafifletilmez ve kendilerine yardım edilmez. (Bakara Suresi, 86)

Kaynak: http://dunyahayatimiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika