HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hizbullah Ebu Abdullah el-Iraki’yi Öldürdü

19 Ağustos 2014
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Hizbullah Ebu Abdullah el-Iraki’yi Öldürdü

Adını İslam Devleti (İD) olarak değiştiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün ölüm makinesi olan Ebu Abdullah el-Iraki, Hizbullah tarafından öldürüldü. IŞİD’in önemli isimlerinden olan Ebu Abdullah el-Iraki’nin çok sayıda katliamlara imza attığı biliniyor.

Ebu Abdullah el-Iraki Kimdir?

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)’ın komutanlarından Abu Abdullah El Iraki’nin Suriye’de Lübnan merkezli Hizbullah örgütü tarafından öldürüldüğünü açıkladı. Suriye’nin Kalamun bölgesinde gerçekleştiği belirtilen olay, Lübnan basınında yer aldı. Hizbullah’a yakın Al-Akhbar gazetesi de El Iraki’nin son zamanlarda Hizbullah ve Suriye ordusu tarafından yürütülen ortak bir operasyonda öldürüldüğünü belirtti.

Gazete ayrıca El Iraki’nin Beyrut’un güney banliyölerinde ve Bakaa vadisinde düzenlenen bir dizi intihar saldırısını gerçekleştiren teröristlerin eğitiminden sorumlu olduğunu yazdı.

Ebu Abdullah el-Iraki

Hizbullah Ebu Abdullah el-Iraki’nin Öldürülmesini Üstlenmedi

Hizbullah’ın televizyon kanalı Al Manar ise El Iraki’nin Suriye ordusu tarafından öldürüldüğünü söyledi. Kanal, Iraki’nin Lübnan’a intihar saldırılarında kullanılması için patlayıcı gönderdiğini de açıkladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika