HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hz. Mehdi münafıklarla mücadele edecek…

15 Ocak 2016
Ana Sayfa » Genel Haberler » Hz. Mehdi münafıklarla mücadele edecek…

Ahir zaman çok zorlu bir dönem. Deccaliyet tüm dünyayı etkisi altına almışken Allah son kurtarıcı olarak Hz. Mehdi’yi gönderdi. Şimdi zuhur vaktini bekliyor ama bir yandan da hem Deccaliyetle, hem bazı fıkıh alimleriyle, hem de münafıklarla mücadele ediyor. Hepsi tek bir amaç uğruna Hz. Mehdi ile mücadele ediyor: Onu davasından döndürmek. Bakın hadislerde Hz. Mehdi’nin münafıklarla mücadele edeceği nasıl bildiriliyor:

Ey insanlar, muhakkak Allahü Teala size ZALİMLERİ,MÜNAFIKLARI ve ONLARA UYANLARI menetmiş ve size ümmeti Muhammedin en hayırlısı olan… Hz. Mehdi (a.s.)’yireis kılmıştır, ona katılınız.(El Kavlu-l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, Ahmed İbn-i Hacer-i Mekki, s. 31)

… Ebu Basir’den: İmam Caferi Sadık aleyhisselam ‘”Suçlular çehrelerinden tanınacak’ (Muhammed Suresi, 30), ayeti hakkında şöyle buyurdu: ALLAH ONLARI TANIR, LAKİN BU AYET KAİM (HZ. MEHDİ (A.S.)) HAKKINDA NAZİL OLMUŞTUR. HZ. MEHDİ (A.S.) ONLARI (MÜNAFIKLARI) ÇEHRELERİNDEN TANIYACAK VE ASHABI İLE BİRLİKTE ONLARI (MANEN) DARMADAĞIN EDECEK.”
(Şeyh Muhammed b.İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s. 283)

Esbağ bin Nebate der ki: Emirülmüminin Ali aleyhisselam şöyle buyurdu: “…Öyle ki sizden sadece gözdeki sürme kadar veya yemekteki tuz kadar kalacaktır. Ve ben size bir örnek vereceğim: Adamın birinin bir miktar buğdayı vardır. Onu temizler ve bir eve koyar, uzun bir süre sonra geri döndüğünde onun kurtlandığını görür, onu tekrar ayıklar ve temizler sonra tekrar evin içine koyar. Uzun bir süre sonra döndüğünde onun tekrar kurtlandığını görür. Tekrar onu ayıklar ve temizler ve hep aynı işi tekrarlar. SONUNDA KURTLARIN HİÇ ZARAR VEREMEDİĞİ ÇOK AZ SAĞLAM BUĞDAY KALIR. İşte siz de böylesiniz. Sonunda içinizde fitnelerin asla zarar veremediği çok az bir grup kalacaktır.” (Aynı hadisi Ahmet bin Muhammed bin Said de nakleder.)(Şeyh Muhammed b.İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s. 246)

Nechül Belağa’dan: İnananların Efendisi (sav) dedi ki: “O (Hz. Mehdi (a.s.)) insanlardan saklanırken, IZ SÜRÜCÜLER ARASALAR BILE ONUN AYAK IZLERINI GÖRMEZLER. (Kitab-ül Gaybet, [Bihar-ul Envar, cilt 51], Ansariyan Yayıncılık, derleyen: Muhammed Bakır el-Meclisi, İran-Kum, 2003, sf. 186)

Ahir zamanda dinsizliğin iki cereyanı kuvvet bulacak:Birisi: Nifak perdesi altında risalet-i Ahmediyeyi (a.s.m.) inkâr edecek, Süfyan namında müthiş bir şahıs, ehl-i nifakın başına geçecek, şeriatı İslâmiyenin tahribine çalışacaktır. Ona karşı, Âl-i Beyt-i Nebevînin silsile-i nuranîsine bağlanan ehl-i velâyet ve ehl-i kemâlin başına geçecek, Âl-i Beytten MUHAMMED MEHDİ isminde bir zât-ı nuranî, o Süfyanın şahs-ı mânevîsi olan CEREYAN-I MÜNAFIKANEYİ ETKİSİZ HALE GETİRİP DAĞITACAKTIR. ALTINCI İŞARET (Mektubat 56-57)

BU İŞ ONDAN AYRILANLARA RAĞMEN MUZAFFER OLARAK 
DEVAM EDECEKTİR. MUHALİFLERİN VE AYRILANLARIN ONA BİR ZARARI OLMAZ…(Hz. Câbir RA (Büyük Kıyamet Alametleri, 487/6)

Kıyamet kopmaz, ümmetimden bir taife herkes üzerinde hakim olmadıkça. ONLAR KENDİLERİNİ TERK EDENLERİN TERK ETMESİNE ALDIRMAZLAR ve kendilerine yardım edene de aldırmazlar. (Ramuz El-Ehadis, 472 -Hanbelin Müsned’i  – Buhari -Müslim)

ÜMMETİMDEN BİR CEMAAT DEVAMLI OLARAK Allah’ın emri üzerine DÜŞMANLA KAHREDERCESİNE MÜCADELE EDECEK, MUHALİFLERİ KENDİLERİNE HİÇBİR ZARAR VEREMEYECEK. Bu (hal kıyamete kadar böyle devam edecek.) (Kıyamet Alametleri, 286)

Mert Arslanoğlu

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika