HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hz. Mehdi ve Hz. İsa’nın vefatından sonra dünya ne olacak?

13 Nisan 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » Hz. Mehdi ve Hz. İsa’nın vefatından sonra dünya ne olacak?

Peygamberimizin hadislerinde Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın birlikte olduğu dönemde dünyaya son kez İslam’ı hâkim edecekleri, insanların Allah’a döndükleri bu dönemin, yani Altınçağ döneminin 7 ila 9 yıl kadar süreceği bildiriliyor.

Hz. Mehdi ve Hz. İsa’nın vefatının ardından yine hadislere göre Yecüc ve Mecüc dünyayı istila edecek. Sonra onlara karşı komünist, dinsiz bir hareket olacak. İki ya da üç yıl kadar dinsizler dünyaya hâkim olacaklar. (Hz. Mehdi ve Hz. İsa’nın ardından insanlar yine dinden dönecekler, hatta öyle ki yeryüzünde Kuran bile bırakmayacaklar.) Ahlaksızlık o kadar artacak ki artık insanlar sokaklarda zina eder duruma gelecekler. Haram helal diye bir şeyi kesinlikle tanımayacaklar. Kıyamete yakın bir dönemde dünyada hiçbir kutsal mekân kalmayacak, Kabe’de yıkılacak. Küfür o kadar azgınlaşacak ki, inananlar kendilerini tamamen gizleyecekler.

Peygamberimiz “kıyamet zalimlerin başına kopar” diye bildiriyor. Kıyametten önce dünyada çok az mümin kalacak ki, kıyamet kopmadan önce de Allah onların canını alacak.

Biz şu anda kıyametten önceki son dönemdeyiz. Peygamberimizin hadislerine ve Bediüzzaman’a göre kıyamet 2120 yılında kopacak. İnsanlar boş yere dünyaya deliler gibi bağlanıyorlar, boş yere mal yığıp biriktiriyorlar. Kıyamet alametlerinin hepsi arka arkaya gerçekleşti, ama insanlar bir türlü bu gerçekleri göremiyorlar.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika