HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hz. Mehdi’nin yanında neden yalnızca 313 kişi olacak?

23 Temmuz 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » Hz. Mehdi’nin yanında neden yalnızca 313 kişi olacak?

Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde insanlar Hz. Mehdi’ye ve cemaatine hep şüphe ile bakacaklar. Bu yüzden de Hz. Mehdi’nin yanına yanaşmaktan çekinecekler. İşte bu yüzden Hz. Mehdi’nin çevresinde dünyadan geçmiş, kendisini sadece Allah’a adayan, İslam’ın yayılması için var güçleriyle çabalayan yalnızca 313 talebesi olacak.

Allah’ın özel yarattığı insanlar Hz. Mehdi’yi kabul edebiliyorlar. Bu kişiler daha Zer âlemindeyken Allah tarafından Hz. Mehdi’nin talebesi olmak üzere seçilmişler. Yoksa “ben de Mehdi talebesi olayım” diyen insan Mehdi talebesi olmaz. Onlar kaderlerinde olduğu için Hz. Mehdi’yi fark edip kabul ediyorlar. Yoksa şeytan insanlara müthiş vesvese verecek. “Aman onunla beraber olmayın, onlar çok tehlikeli” diye fısıldayacak. Ama şeytanın bu kışkırtmaları Allah tarafından seçilen talebeleri hiç etkilemeyecek. Tam tersine bu 313 talebe Allah’a büyük bir aşkla bağlandıkları gibi Hz. Mehdi’yi de canlarından çok sevecekler, yanından bir dakika bile ayrılmak istemeyecekler. Kararlılık ve metanet Hz. Mehdi talebelerinin iki özelliği olacak. Onlar kınayanın kınamasına hiç aldırmazlar, tam tersine bu kınamalar onları daha da şevklendirecek, daha da çok birbirlerine yaklaştıracak. Hz. Mehdi’nin talebeleri ile ilgili bazı hadisler:

“Yataklarından (evlerinden) kaybolanlar üçyüzonüç kişidir, Bedir ehlinin (Bedir savaşına katılan Müslümanların) sayısı kadardır… onlar Kaim Mehdi’nin sahabeleridirler.”

Mehdi’nin yardımcılarının çoğu gençlerden oluşacak. Aralarında az sayıda yaşlı olacak. (Bihar-ül Envar, Cilt: 52, Sayfa: 334)

… Bilin ki oğlum MEHDİ’NİN GAYBETİ ÇOK UZUN SÜRECEKTİR. ÖYLE Kİ İMANLARINI ALLAH’IN KORUDUĞU KİMSELER DIŞINDA TÜM İNSANLAR BU HUSUSTA ŞÜPHEYE DÜŞECEKTİR. (Bihar-ül Envar, cilt 51, s.160; Isbat-ül Hüdat, cilt. 6, s.427)

İmam Mehdi GÜÇLÜ OTUZ YARDIMCISIYLA, yalnız değildir. (El-Sahife El-Mehdiye’den Seçme Dualar, Seyyid Murtaza Müçtehidi Sistani, s. 49, Al-Bihar 52:153)

Bediüzzaman Hz. Mehdi talebelerine “kutsal çiçekler” diyor, peygamberimiz sahabelerine dönüp “onlar beni görmeden iman ettiler, bu yüzden sizden 50 kat fazla sevap alacaklar” diyor. Ne mutlu ahir zamanda Hz. Mehdi talebesi olana, ne mutlu gerçek sevgiyi yaşayıp daha dünyadayken cennete kavuşanlara…

Mert Arslanoğlu

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika