HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İçki ve Sigara Satan Yerler, Kimlik Sorabilecek

18 Eylül 2013
Ana Sayfa » Ekonomi » İçki ve Sigara Satan Yerler, Kimlik Sorabilecek

İçki ve tütün mamüllerine yapılan yasaklara bir yenisi eklendi. 18 yaşından küçük olanlara içki ve sigara satışı yasaklanırken, işletmeler 18 yaşından küçük olduklarından şüphelendikleri kişilerden kimlik sorabilecek.

TAPDK, çok tartışma konusu olan içki ve sigara satışına ilişkin yönetmelikte yine tartışma yaratması beklenen değişiklikler yaptı. Bir süre önce yürürlüğe giren gece 22.00’dan sonra içki satışına ilişkin yasak bu yönetmelikte de yer aldı.

Yönetmeliğe göre 18 yaşın altındaki kişilere satışı yasak olan ürünlerden talep edenlerin yaşı konusunda tereddütte düşülmesi halinde satıcılar kimlik talep edebilecekler.

Meskun mahaller ve konaklama yerleri hariç olmak üzere otoyollardaki ve devlet karayolundaki yapı ve tesislerde alkollü içki satışına ve tüketilmesine izin verilmeyecek.

Alkollü içkilerin perakende veya açık olarak satışının yapıldığı yerlerin, eğitim kurumları, ibadethaneler, öğrenci yurtlarına en az 100 metre mesafede bulunma şartı, 11 Haziran 2013’ten önce ruhsat almış işletmeler için aranmayacak.

Kaynak-dunya.com

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika