HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İngiltere El Kaidecileri Vatandaşlıktan Çıkardı

23 Aralık 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » İngiltere El Kaidecileri Vatandaşlıktan Çıkardı

İngiltere, Suriye’deki El Kaide çetelerini kendi vatandaşlığından çıkardı.  İngiltere İçişleri Bakanlığı haberi duyurdu.

The Independent gazetesinin haberine göre 2013 yılında Suriye’de El Kaide saflarında savaştığı tespit edilen 20 İngiliz vatandaşı, vatandaşlıktan çıkarıldı.

Dışişleri Bakanlığından adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili Suriye’de şu anda en az 40 en çok 240 İngiliz vatandaşının bulunduğunu tespit ettiklerini ve bunlardan El Kaide saflarında yer alanların vatandaşlıktan çıkarıldığını söyledi.

İngiltere İçişleri Bakanlığının çifte vatandaş olan kişileri ve vatandaşlık işlemleri sırasında sahtecilik yaptığı tespit edilenleri vatandaşlıktan çıkarma hakkı bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada vatandaşlığın bir hak değil ayrıcalık olduğunu ifade ederek kamu yararına olmadığının düşünüldüğü durumlarda verilen vatandaşlığın geri alınabileceğini kaydetti.

İngiliz hukukuna göre vatandaşlıktan çıkarmak için herhangi bir mahkeme kararı gerekmiyor. İçişleri Bakanlığı karar alır almaz vatandaşlıktan çıkma işlemi gerçekleştirilmiş oluyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler : , , ,
Tema Fabrika