HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Irak’ta Genelevde Katliam 12 Ölü

22 Mayıs 2013
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » Irak’ta Genelevde Katliam 12 Ölü

Irak’ın başkenti Bağdat’ın Zayouna yerleşim bölgesinde bir geneleve silahlı saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda 12 kişi kurşuna dizilerek öldürüldü.
Irak’ın başkenti Bağdat’ın Zayouna yerleşim bölgesinde yer alan bir geneleve silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda 7’si kadın 5’i erkek olmak üzere 12 kişinin öldürüldüğü bildirildi. Zayouna yerleşim bölgesinin refahı ve zenginliği ile bilinen doğu kesiminde meydana gelen saldırının, silahlı adamların geneleve girmelerinin ardından etrafa ateş açmaları suretiyle meydana geldiği kaydedildi. Seks işçiliğinin toplum ahlakını bozduğu gerekçesiyle İslami kurallar çerçevesinde yasak olduğu Irak’ta gerçekleştirilen genelev katliamının, yine aynı bölgede alkol satışı yapılan dükkanlara yönelik olarak gerçekleştirilen silahlı saldırılardan yalnızca 1 hafta sonra gelmesi ise dikkat çekti. 1 hafta önceki saldırılarda da alkol satan iş yerlerinde çalışan 10 Hıristiyan öldürülmüştü.

Sünni ve Şiilerle birlikte diğer dini kimliklerin de birlikte yaşadığı bilinen Zayouna yerleşim bölgesinde son 1 hafta içerisinde gerçekleştirilen bu saldırılarda, ülke genelinde son zamanlarda oldukça artış gösteren dini ve mezhebi ayrılıklara dayalı nedenlerin etkili olduğu düşünülüyor

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika