HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

IŞİD Lideri Muhammed El Enbari Öldürüldü

12 Haziran 2014
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » IŞİD Lideri Muhammed El Enbari Öldürüldü

Irak ve Suriye’de terör estiren El Kaide terör örgütüne bağlı ışid terör örgütü, Musul ve Tikrit’te terör estirmeye devam ediyor. Başkenti Musul olan Ninova Vilayeti ve Tikrit’i ele geçiren Işid birlikleri, Bağdat’a doğru yürüyor.

Musul ve Tikrit Planlayıcısı Muhammed El Enbari Öldürüldü

Muhammed El Enbari Kimdir?

El Kaide’nin Irak ve Suriye kolu olan Irak Şam İslam Devleti diğer bir adıyla DAİŞ (IŞİD) Musul ve Tikrit saldırılarının planlayıcısı olan  Muhammed El Enbari Musul’da çıkan bir çatışmada öldürüldü. IŞİD örgütü Muhammed El Enbari’nin öldürüldüğünü sosyal paylaşım sitesi twitter’daki hesabından duyurdu. Musulda çatışmada öldürülen Muhammed El Enbari, Amerika Birleşik Devletleri askerleri tarafından öldürülen Ebu Musab Zerkavi’nin yardımcılığını yapıyordu.

Irak Televizyonu duyurdu

Irak devlet televizyonunun haberinde, Musul ve Tikrit’i ele geçiren ve Kerkük’e ilerlediği belirtilen Irak Şam İslan Devleti (IŞİD) örgütünün lideri El Bağdadi’den sonraki ikici ismi olan Adnan İsmail Bilavi’nin öldürüldüğü iddia edildi.

Irak Ordusu Bombalıyor, Işid Kaçıyor
Londra’da bulunan Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari AFP’ye güvenlik güçlerinin karşılığından sonra Musul’un da aralarında olduğu bazı bölgelerdeki IŞİD militanlarının “kaçmakta” olduğunu söyledi.

Muhammed El Enbari

IŞİD Lideri Muhammed El Enbari Öldürüldü

Peşmerge IŞİD’i Vurdu
 
BBC’ye konuşan Kürt milletvekili Mahmut Osman ise, Irak merkezi yönetiminden talep gelmesi durumunda, Kürtlerin IŞİD’e karşı savaşmaya hazır olduğunu söyledi. Osman, “Irak ordusu çekildiği için Kürtler onların mevzilerini alıyor” dedi.

Öte yandan Kerkük’ün hakimiyetini ele geçiren Kürt ordusu, 18 IŞİD çetesini öldürdü, çatışmada 2 Peşmerge hayatını kaybetti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika