HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13328 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

IŞİD Peşmergeleri Esir Aldı

15 Haziran 2014
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » IŞİD Peşmergeleri Esir Aldı

Irak-Şam İslam Devleti terör örgütü bu kez 3 Peşmergeyi esir aldı. Peşmergeleri esir alan IŞİD‘in aşırı şekilde şiddet uyguladıkları belirtilirken, Peşmergelerin halen sağ oldukları ileri sürüldü.

Kürdistan Özerk Yönetimi haberlerine göre, peşmerge özel kuvvetleri olarak bilinen Zerevani üyesi üç Kürt askeri, Musul yakınında askeri bir otomobil ile yanlışlıkla IŞİD noktasına girince, rehin alındılar. Kürt askerlerin şiddete maruz kaldıkları bildirilirken, sağ oldukları bilgisi verildi.

IŞİD’in 10 Haziran’da Musul’u işgal etmesinden bu yana yaşanan çatışmalarda, birçok peşmerge hayatını kaybetti, onlarcası da yaralandı.  Rojava ile sınırı olan Rabia’nın yakındaki Sinni köyünde bugün iki patlama yaşandı. Patlamada 2 peşmergenin hayatını kaybettiği, 2’sinin yaralandığı bildirildi. Hayatını kaybedenlerin Zaxo nüfusuna kayıtlı oldukları bilgisi verildi.

isid-pesmerge-esir-aldi

Irak ordusu da Xaneqin bölgesinde peşmerge birliklerini taşıyan bir konvoya yönelik düzenlediği hava saldırısı düzenledi. En az 6 peşmerge hayatını kaybederken, 20’si de yaralandı. Saldırının hedefinin peşmergeler mi olduğu, yoksa bir hata mı olduğu netleşmedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika