HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İslam’da baskı ve zorlama yok, bu hocalar çıkıp ne anlatıyor!

03 Mayıs 2017
Ana Sayfa » Genel Haberler » İslam’da baskı ve zorlama yok, bu hocalar çıkıp ne anlatıyor!

Kuran’da “dinde zorlama yoktur” (Bakara Suresi, 256) diye buyuruyor Allah. Ama İslam âlimi diye ortaya çıkan hocalar durmadan hurafeler anlatıp insanları tertemiz dinimizden soğutuyorlar. Hocaların bu sözleri Kuran’a ve İslam’a tamamen ters:

Şemsettin Özaykan: Namaz kılmayanın cezası ölümdür, idamdır, şehrin çöplüğüne atacağız cenazesini.

Kuran’da namaz kılmayanın değil öldürülmesine, namaz kılmadığı için insanlar tarafından yargılanmasına dair dahi bir hüküm yoktur. Kuran’a göre insanlar dilerse iman eder:

Ve de ki: “Hak Rabbinizdendir; artık dileyen iman etsin, dileyen inkar etsin.”  (Kehf Suresi, 29)

MazenSarsawi:“İslam’da dinden dönenin cezası ölümdür. Bunda bir ihtilaf yoktur.”

Abdullah Yolcu: “İslam devletinde sövse tevbe de etse, halifenin üzerine vacibtir, yöneticinin, onun kafasını alsın. Onu öldürürüz, e tevbe etti, tevbe etsin. Biz görevimizi yapıyoruz.”

Kuran’a göre kimse bir diğerini bir inanca göre yaşamaya zorlayamaz.

Sen onların üzerinde bir zorba değilsin; şu halde, Benim kesin tehdidimden korkanlara Kur’an ile öğüt ver. (Kaf Suresi, 45)

Bir insan yanlış yaptığında öldürülmesi, o kişinin pişman olup düzelmesi imkânının elinden tamamen alınmasıdır. Oysa tevbenin amacı insanların kurtuluşudur.

Alparslan Kuytul: “Kuran’da recm yok, yoksa yok olabilir yok ama Peygamber tatbik etmiş. Tevrat’ta da var recm, Kuran’da olmayabilir ama Peygamberimiz tatbik etmiş”

Kuran’da olmayan bir hükmü Peygamberimiz’in uyguladığını söylemek Resulullah’a iftiradır.

Resulullah Kuran dışında hüküm getirmez ve uygulamaz:

Onlara ayetlerimiz apaçık belgeler olarak okunduğunda, Bizimle karşılaşmayı ummayanlar, derler ki: “Bundan başka bir Kur’an getir veya onu değiştir.” De ki: “BENİM ONU KENDİ NEFSİMİN BİR ÖNGÖRMESİ OLARAK DEĞİŞTİRMEM BENİM İÇİN OLACAK ŞEY DEĞİLDİR. BEN, YALNIZCA BANA VAHYOLUNANA UYARIM. Eğer Rabbime isyan edersem, gerçekten ben, büyük günün azabından korkarım.” (Yunus Suresi, 15)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :
Tema Fabrika