HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 13330 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İsrail’e Beddua Okumak

22 Kasım 2012
Ana Sayfa » Dünya Haberleri » İsrail’e Beddua Okumak

Kahrolsun İsrail demek, haşa kahrolsun Yakup a.s.  demek.  Çünkü İsrail Yakup Peygamberin ismidir. Kahrolsun zalimler denilebilir Ama bu beddua, kahır, bela okuma zihniyetini anlayamıyorum. Çok duygusal yaklaşımlar, acizlik ifadesi.  Doğru, zulme artık toprağın bile tahammülü kalmadı. Ama maalesef Müslüman ülkeler birlik olup delikanlı gibi dünyanın karşısına, İslam’ın sevgi, barış, bolluk ve paylaşım mesajlarıyla çıkmak ve yeryüzünü cennet yapmak yerine slogan Müslümanlığı yapıyorlar. Asırlardır senin mezhebine benim dilim gibi kısır tartışmaların girdabından çıkamadılar. Arzın ve semanın, çocukların ve hayvanların, Güçsüzlerin ve mazlumların artık takati kalmadı.  Anlaşmazlıkları bir tarafa bırakın ve Allah’ın “birlik olun “çağrısına kulak verin.  Dünya , insanlık kurtuluş  yeri arıyor.

“Bir kurtuluş yeri arıyor mu bu millet , kurtulacaklar inşaAllah. İsteselerde istemeselerde Rabbim nurunu tamamlayacak. Mehdi Ali Resul’un gelmesi için zemin hazır,  yakın, hemde geldiği  zaman bütün dünya görecek, İsa a.s inerken melekler tekbir getirecek, bütün televizyonlarda  kendiliğinden açılacak. Kumandanın açtığına inanıyorsunuzda Allah-ü Teala’nın açtığına niye inanmayaksınız. Hep görecekler. Kendiliğinden televizyonlar açılacak. Her yerde Mehdi Resül görülecek, televizyonda radyoda, hep görülecek.  Keşifler bitecek kerametler bitecek. Beni İsrail Yahudisi’de Müslüman olacak. Oluyorlar da zaten.  Generaller, profosörler, doçentler hepsi Müslüman olacak,. Mehdi a.s.tıp ilmine gel diyecek amaları getirecek Allah’ın izniyle gözleri açılacak, yürüyemeyenler yürüyecek, iyi olamayan hastalar şifa bulacak. Onlar da bunu görüp hepsi müslüman olacak.  Kabristanda meftalar konuşacak, havada uçağa dur diyecek duracak, benzine su ol diyecek olacak.  Bunu görenler Ahir zaman nebisine Tek Allah olduğuna inanacaklar. Yakın çok  yakın, göreceğiz inşaAllah.”

Nevşehirli Abdullah Baba  bir sohbetinde Mehdi a.s. ‘ı müjdeliyor, Maşaalah. Mehdi a.s. ile müjdelenin buyuruyor peygamberimiz. Tam hangi tarih olduğunu bilmiyorum ama  Abdullah Baba  Mehdi a.s. ile müjdeliyor bizi. Dünyanın bunca sıkıntı ve ısdırap ile yoğrulduğu  böyle günlerde en büyük mutluluk mehdi as. ile müjdelenmek. Şükürler olsun düşmanlar dost olacak, bolluk bereket, sevgi mutluluk  tüm dünyayı saracak. Müslümanlar birleşecek, tüm dünyadaki kardeşlerimiz kurtulacak, Mehdi a.s  ve İsa a.s dünyayı şereflendirdi, Müslümanların imanı, şerefi arttı, maşaAllah. Samimiyet, sevgi, huzur, semalarımızı sardı, bügün ölüm, kan, açlık var dünyada ama onun gelişi dünyayı berekete gark edecek inşaAllah.

Bir büyüğümüz diyor ki :”Türkiye, Mısır ve İsrail , Filistin birleşse  hiç sorun kalmaz. Mısır ve Türkiye güvenlik tedbirlerini alsa, İsrail kimseye saldıramaz, kimsede İsrail’e  saldıramaz.  Bölge barış denizi olur, ama kimse yapamıyor, Allah illa ki sahibi zamanın elinde gerçekleştirecek bu işi.  Tevrat ruhunda şefkat merhamet vardır,  kıral mesih’in talebesi olanlar kan akıtamaz.  Kan dökülmesini istemiyoruz, demeleri, kan dökülmesine karşı  tavır almaları gerekiyor, burada kardeşçe yaşayalım açıklmalarını kardeşçe yaşama isteğini  dile  getirmeliler.  Yahudiler Kıral Mesih’in yöntemlerini, Tevrat’ın yöntemlerini kullanmaları gerekir. Yoksa İsrail taraftarlarını , Müslümanlar  taraftarlarını toplayıp kıyasıya bir savar yapsalar kim kazanıyor hiç kimse. Çocuklar ölüyor. Filistin roket atıyor  bunun anlamı nedir,  gelin sizde burayı vurun. İsrail de buna gönüllü , ama öldürdükleri roket atanlar değil çocuklar.  İki tarafta yanlış hareket ediyor. Kabadayılık uslubu ile barış olmaz. İsraillilar Tevratın olgunluğu ile yaklaşmalı, Tevrat da savaşa karşı olan bir çok bölüm vardır.”

İsrailliler Filistin halkına Ey Teröristler derse onlar da insan nihayetinde , bu üslüp barış üslubu değildir. Barışın özel bir dili vardır. Filistinliler de Kur’an-ı Kerim’in  ağırbaşlılığı ile hareket etmeliler.

Biz bu dünyanın insanları Rabbimizin Kur’an’da emrettiği gibi düşünmüyor muyuz yoksa akıl mı edemiyoruz bilmiyorum . Maalesef dünya  sevgiden , hayırdan, insanlıktan yoksun. Düşünemiyorsak ne olur bu büyüklere uyalım, cahillik yapmayalım, cahillere uymayalım, birlik olalım. Kimseye yaranmaya çalışmayalım kendimizi  tek Allah’ımıza beğendirmeye çalışalım.

Yazan: Tuğba KAYA

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Tema Fabrika